Logo Kampanya Kartları

Logo kampanya kartları tanımlama.


Perakende sektöründe yaygın olarak kullanılan kampanya tanımlarının desteklenmesinin sağlanması amacıyla kampanya kartı içerisine yeni fonksiyonlar eklenmiştir.

Mağaza ve satış noktalarının satışlarını artırmak ya da sezon sonu satışları sırasında uyguladıkları kampanyalarda müşterilerine, ürüne ya da toplam alışveriş tutarına göre farklı seçenekler sunar.
Fiş içerisinde girilmiş olan Malzemelerin bağlı olduğu sınıf koduna göre, kart içerisinde tanımlı olan grup koduna ya da fişteki tüm malzemeler için; Miktar toplamları dikkate alınarak En düşük fiyata veya en yüksek fiyata göre genele indirim ya da masraf satırı gelir.

Piyasada genellikle;

3 al 2 öde kampanyası-3 tane ürün alana fiyatı en düşük olan ürünün bedava verilmesi,

2 tane ürün alana 2. ürün %50 indirimli-2 tane aynı üründen alındığı zaman 2. ürünü %50 indirimli ödenmesi,

1 tane ürün alan 2. bedava – Hangi üründen alınırsa alınsın bir tane ürün alana 2. ürünün bedava verilmesi gibi kampanyalara cevap verebilmek için ekteki fonksiyonlar eklenmiştir.


Fonksiyonlar;

FPDISC (“Üst Malzeme Sınıfı Kodu”, Order Type, Miktar, Return Type)

FGDISC ( “Malzeme Grup Kodu”, Order Type, Miktar, Return Type)

FIDISC ( “Malzeme (Sınıfı) Kodu”, Order Type, Miktar, Return Type)

FicheParentDisc (FPDISC), fonksiyonda belirtilen malzeme sınıflarına bağlı malzemelerin fiş toplam bilgilerine göre genele indirim veya masraf getirmek için kullanılır.

FicheGrupDisc (FGDISC), fonksiyonda belirtilen malzeme gruplarının bulunduğu malzemelerin fiş toplam bilgilerine göre genele indirim veya masraf getirmek için kullanılır.

FicheItemDisc (FIDISC), fonksiyonda belirtilen malzemelerin fiş toplam bilgilerine göre genele indirim veya masraf getirmek için kullanılır. (Malzeme kodu alanında tüm malzemelerin geçerli olması için * karakteri kullanılabilir.)

Order Type :

1.En düşük

2.En yüksek

3.Giriş Sırası (Düz)

4.Giriş Sırası (Ters)

Miktar : Fiş içerisindeki uygulanacak miktar bilgisi belirtilmektedir.

P25 – Miktar toplamı (Satırdaki Birim)

P26 – Miktar toplamı (Ana Birim)

P40 – Miktar toplamı (Promosyon Hariç, Satırdaki Birim)

P41 – Miktar toplamı (Promosyon Hariç, Ana Birim)

Return Type:

1.KDV Hariç (Ana birim)

2.KDV Dahil (Ana birim)

3.Satır Net tutarı (Ana birim)

4.KDV Hariç (Satırdaki birim)

5.KDV Dahil (Satırdaki birim)

6.Satır Net tutarı (Satırdaki birim)

MS KoduMalzeme KoduMalzeme AdıGrup Kodu
GIDAG.001EKMEKA
GIDAG.002BALA
GIDAG.005PEYNIRA
ICECEKG.003SUA
ICECEKG.004SUTA
ICECEKG.006GAZOZA
GIYECEKY.001GOMLEKB
GIYECEKY.002KAZAKB
GIYECEKY.003CEKETB
TEMIZLIKT.001DETERJANA
TEMIZLIKT.002PECETEA
TEMIZLIKT.003SABUNA

Örnekler:

1.Fiş içerisinde bulunan ürünlerin bağlı bulunduğu “GIDA” malzeme sınıfına ait ürünlerden 3 adet alındığı zaman 2 tane ödenmesi.

-FPDISC(“GIDA”,1,1,1) tanımı yapılarak kampanya uygulandığında;Fiyatı en düşük olan ürün fiyatı, genele indirim olarak uygulanır.

2.Fiş içerisinde “A” malzeme grubuna ait alınan 2 nci ürünün %50 indirimle ödenmesi.Sipariş fişi içerisinde fiyatı en düşük olan malzeme grubuna ait olan fiyatın yarısı genele indirim olarak yansır.

3. Fiş içerisinde “Y” ile başlayan malzemelerin toplam miktarının 1/3 nün ödenmesi.

Fiş içerisinde malzeme kodu “Y“* ile başlayan malzemelerin miktar toplamı alınarak 3 bölünerek bulunan tutar genele indirim olarak yansır.

İndirim ve masraf tipi kampanya satırlarında malzeme sınıfı ya da malzeme grubuna bu parametreleri kullanarak istenen koşulların belirlenmesi ve işlemlerde kullanılması uygulama sırasında olabilecek hataların en aza indirgenmesi ve kullanım kolaylığı sağlaması açısından önemlidir.Bir cevap yazın