Logo Pazar Yeri Entegrasyonu

Logo pazar yeri entegrasyonu hakkında ayrıntılı bilgiye bu dokümandan ulaşılır.

Entegrasyon Bağlantı Ayarları

Pazar Yeri kullanıcı hesap bilgilerinin ve öndeğer olarak Pazar yerinde kullanılacak olan ambar bilgisinin seçilmesi işlemi sistem işletmeni üzerinden yapılır. İlgili ekrana firma detayları içerisindeki Pazar yeri entegrasyonu sekmesinden erişilir.Kullanıcı adı ve şifre bilgisi girildikten sonra “Bağlantıyı Test Et” butonu ile kaydetmeden önce bilgilerin doğruluğu kontrol edilebilir. Pazar yerine gönderilecek malzeme stok miktar bilgisi ve Pazar yeri üzerinden aktarılacak olan sipariş fişlerindeki ambar bilgisi seçimi “Varsayılan Ambar” seçimi ile yapılır.

Pazar Yeri Entegrasyonu İle Ürün İçerisinde Neler Yapılır?

ERP içerisinden Pazar yerine malzeme stok kartı gönderimi, stok miktarı gönderimi, alış-satış fiyat bilgileri, Pazar yerlerinde yayınlanacak ürün detay bilgileri gönderilebilirken; pazar yerlerine gelmiş olan siparişler ise aynı şekilde ERP içerisine aktarılır. Aktarılmış olan sipariş fişlerinin ERP içerisindeki faturalandırma süreçleri neticesinde e-arşiv ve e-Fatura formları PDF formatında pazar yerlerine iletilir.

Bireysel statüde bulunan siparişler perakende cari hesap mantığıyla tutularak gereksiz yere cari hesap kartı tanımlama yükünü ortadan kaldırırken , kurumsal müşterilerinize ait siparişler ise kendi cari hesapları üzerinden takip edilir.

Hangi Ürünler İle Entegrasyon Sağlanabilir?

Tiger Wings Enterprise, Tiger 3 Enterprise, Tiger Wings, Tiger 3, Go Wings, Go 3, Start 3 ürünlerinin tamamı ile Pazar yeri entegrasyonu özelliği kullanılabilir.

Arayüz Üzerinden Kullanım Senaryoları

Adım 1: Kullanıcı malzeme kartı içerisinde bulunan pazar yeri bilgileri sekmesinde pazar yerinde kullanacağı bilgilerin girişini yapar. Pazar yeri kullanımı seçeneğini işaretledikten sonra ilgili malzeme kartını Pazar yerlerinde kullanılabilir duruma getirir.

Adım 2: Kullanıcı malzeme kartlarını ister tekil olarak malzeme kartı üzerinde F9 menüden isterse de malzeme yönetimi modülü işlemler menüsü altındaki pazar yeri malzeme aktarımı ekranından pazar yerine gönderebilir.

Aktarım yöntemi filtresi ile ilk kez kart gönderimi veya daha önceden göndermiş olduğu kartlara ait bilgi, açıklama. stok miktarı, fiyat gibi bilgileri güncellemesi yapılabilir. Malzeme türü, malzeme kodu, açıklaması ve stok miktarı özelinde filtreleme yapılabilir.

Adım 3: Pazar yerine gelen siparişler satış siparişleri ekranı üzerinde F9 menüde bulunan “Pazar Yeri Sipariş Aktarımı” seçeneği ile veya Satış Ve Dağıtım modülü işlemler menüsü altında bulunan “Pazar Yeri Sipariş Aktarımı” ekranından erp içerisine aktarılabilir.

Aktarım türü filtresi ile oluşturulduktan sonra iptal edilmiş siparişlerin aktarılıp aktarılmayacağı, tarih aralığı ve pazar yeri özelinde filtre verilerek siparişlerin ERP içerisine alınması sağlanır.

Adım 4: Sipariş fişleri üzerinde F9 menüye eklenen “Kargo Bilgileri” seçeneği ile pazar yerinden iletilen kargo firması ve takip numarası bilgileri listelenir.

Adım 5: Sipariş sevk ve faturalama işlemleri sonrası Gelir İdaresi Başkanlığı Portalına başarılı şekilde gönderilmiş ve süreçleri tamamlanmış olan e-Arşiv ve e-Fatura formları PDF formatında Pazar yerine gönderilir.

Satış siparişleri F9 menü içeriğine eklenen seçenek ile veya Satış ve Dağıtım Modülü İşlemler menüsü altına eklenen “Pazar Yeri Fatura Aktarımı” ekranı aracılığı ile fatura gönderimi yapılır.

Fatura tarihi, sipariş no, fatura no ve pazar yeri filtreleri sayesinde kişiselleştirilmiş bir gönderim sağlanabilir.Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.