ERP 2.56.00.00 Sürüm Duyurusu

Değerli İş Ortaklarımız,
ERP ürünleri için 2.56.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.
Önemli Uyarı :

2.55.00 versiyonu ile beraber mevcut arayüze ait versiyon değişimi dosyaları oluşturulmayacak olup, sadece yeni arayüze ait dosyalar ftp sitemize yüklenecektir.

Güncel Lem’e sahip olup da 3 serisi yeni arayüze geçiş yapmayan müşterilerimizin versiyon geçişlerinin planlanmasını rica ederiz. 2.55.00 ve üzeri versiyon yüklendiğinde lisans konfigürasyon dosyaları otomatikman 3 serisi yeni arayüzün çalışacağı şekilde güncellenecektir. Lisans destek ekibinden lisansların düzenlenmesi ile ilgili talepte bulunulmasına gerek olmayacaktır.

 

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.
Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına – (eksi) işareti konulmalıdır.
Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına – (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.
Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.
Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT
2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.
Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.
Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.
Genel Uyarılar:
• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.
• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.
• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.
• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.
• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.
• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.
2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :
Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.
2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.
Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.
Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.
2.42.00.00 sürümüne özel uyarı :
2.42.00 sürümümüz ile birlikte ürün kurulum işlemi sırasında server minimum donanım gereksinimlerini (Konfigurasyonunu) kontrol eden mekanizma geliştirilmiştir.
Geliştirilen bu mekanızma ile birlikte ürün kurulumu sırasında yükleme yapılan server için sistem ihtiyaçları dokümanlarımızda da belirttiğimiz minimum donanım gereksinimlerinin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmekte ve bilgi amaçlı uyarı verilmektedir.
2.44.00.00 / 2.45.00.00 sürümüne özel uyarı :
2.44.00 sürüm öncesi eklenen cari hesap kartlarında ISPERCURR alanı NULL olması durumunda ilgili cari hesaba ait e-arşiv faturaların Form Bs’de listelenmeme sorunu ortaya çıkmaktadır.  Çözüm için; NULL olan bu kayıtların ‘0’ sıfır olarak güncellenmesi gerekir. Bu işlem için aşağıdaki örnek sorgu kullanılabilir.
UPDATE LG_500_CLCARD SET ISPERCURR=0 WHERE ISPERCURR IS NULL
2.49.00.00 sürümüne özel uyarı :
2.49.00.00 versiyonu ile birlikte ticari sistem arayüzünde “Satınalma Faturası”, “Satınalma İrsaliyesi”, “Satış Faturası” ve “Satış İrsaliyesi” formlarının görselleri ile ilgili  bir değişiklik olduğunu önemle belirtmek isteriz. Bu formların “Detaylar” tabı, bu sürümle birlikte  “Detaylar” ve “Detaylar II” olarak düzenlenmiştir. Bahsi geçen formların öndeğer hali 3 tab sayfasına sahip olacağından  “Detaylar” tabının bölünmesiyle birlikte bu tab içeriğinin bir kısmı yeni sayfaya taşınmıştır. Eğer bu formlar üzerinde uyarlamalarınız varsa bu düzenlemeden etkilenebileceğinden 2.49.00.00 setine geçiş öncesinde bu formların ayrıca ele alınıp gözden geçirilmesi gerekmektedir.
Bu düzenlemeye yönelik veritabanı tablolarında özel bir geliştirme yapılmadığından her versiyon değişiminde gerçekleştirdiğiniz standart süreçleriniz veritabanı tabloları için yeterli olacaktır.
ERP 2.56.00.00 Sürümü :
altaltalt
Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINERP-79451 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Maliyet Muhasebesi
alt alt İşlemler – Fiili Genel Gider Yükleme İşlemi
Fiili Genel Gider Yükleme İşleminde Kapasite Malzeme Maliyeti Üzerinden de Hesaplanabilmelidir.
Maliyet muhasebesi parametrelerindeki “Kapasite Sürücüsü Miktar Olduğunda Fiili G.G Yükleme” parametresi seçeneklerine “Malzeme Maliyeti Üzerinden” seçeneği eklendi.
2 WINERP-79725 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Kilitli İrsaliyeler Faturalanabilmeli
Kilitli irsaliyelerin ‘F9 – Faturala’ ve fatura içerisinden ‘İrsaliye aktar’ işlemleri ile faturalanabilmesi sağlanmıştır.
3 WINERP-78419 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
İthalat
alt alt Hareketler – İthalat Operasyon Fişleri
İthalat Operasyon Fişi Browserında Dosya Koduna Göre Doğru Sıralama Yapılması İsteniyor.
İthalat ve ihracat operasyon fişleri ekranında dosya kodu sütununa göre sıralama yapılabilmesi sağlandı.
4 WINERP-16339 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa işlemlerinden taksit hareketleri yazdırıldığı zaman aynı tarihe gelen taksit hareketlerini birleştirmiyor.
Taksit hareketi kasa işlemlerinden yapılarak yazdırıldığında vadesi aynı olan taksitlerin birleştirilmesi için, finans parametrelerine “kasa işlemleri yazdırılırken aynı vadeli taksit hareketleri birleştirilsin” seçeneği eklenmiştir.
5 WINERP-78660 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt İşlemler – Cari Hesap Borç Kapama İşlemleri
Cari Hesap Borç Kapatma İşlemleri Penceresinde Ticari İşlem Grubu Filtresinde Aralık Verildiğinde, Ticari İşlem Grubu Bilgisi Aynı Olan Hareketler Birbirini Kapatmıyor.
Aynı ticari işlem grubu bilgisine sahip olan hareketlerin birbirini kapatabilmesi için Cari Hesap Borç Kapatma İşlemleri ekranına “Ticari İşlem Grubuna Göre Kapatma” filtresi eklendi.
Ticari İşlem Grubuna Göre Kapatma=Evet seçiliğinde Ticari işlem grubu filtresi verilmezse tüm ticari işlem gruplarını kendi aralarında; Ticari işlem grubu filtresi verilirse filtredeki ticari işlem gruplarını yine kendi aralarında kapatacaktır.
6 WINERP-76670 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Geçici Vergi Beyannamesi(Kurumlar) Versiyonu BDP Versiyonuna Göre Güncellenmelidir.
Geçici Vergi Beyannamesi (Kurumlar) xml versiyonu 23 olarak güncellendi.
7 WINERP-77755 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Muhtasar Beyanname Bilgisi BDP Versiyonuna Göre Güncellenmelidir
Muhtasar Beyanname xml versiyonu güncellenmiştir.
8 WINERP-78703 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Defterler
Defter Raporu Beratının GİB’e Gönderilmesiyle İlgili Geliştirme Yapılmalıdır.
e-Defter uygulaması kapsamında GİB güncellemelerine istinaden Defter Raporu Beratı’nın uygulama üzerinden oluşturulabilmesi ve gönderilmesi sağlanmıştır.

Yapılan geliştirmenin ayrıntıları için tıklayınız

9 WINERP-80055 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri – Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Sistem işletmenine her girişte LG_CATEGLISTS (Kategori) tablosu silinerek yeniden oluşturuluyor.Tablo silinmeden yeni eklenen tanımlar tabloya eklenmeli.
Sistem işletmenine her girişte LG_CATEGLISTS (Kategori) tablosu silinerek yeniden oluşturuluyordu. Tablo silinmeden yeni eklenen tanımların tabloya eklenmesi sağlanmıştır.
10 WINERP-77680 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Dosya
alt alt Bakım – Veri bağlantıları
Dosya/Bakım/Ödeme Tahsilat Veri Bağlantıları Servisi için kart grup kodu sayısı tanımlansın.
Ödeme Tahsilat Veri Bağlantıları işlemi filtre seçeneklerine “Kart Grup Sayısı” filtresi eklenmiştir.
11 WINERP-43060 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Araçlar
alt alt Kullanıcı İzleme Raporu
Kullanıcının Programa Giriş Ve Çıkışları Loglanarak Kullanıcı İzleme Raporunda Görülebilmelidir.
Ürün giriş çıkış kayıtlarının “Kullanıcı İzleme Raporu’nda” listelenebilmesi sağlandı.
12 WINTLS-7118 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Zamanlanmış Görevlerde Görev Gerçekleşirken Seçilen Dosyadaki Tasarım Aktarılamadı Hatası Alınıyor.
Zamanlanmış Görevler üzerinden pdf formatında rapor alınırken hata alınıyordu, düzeltildi.
13 WINTLS-6958 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
3 Serisi Yeni Arayüzde Masaüstüne Getirilen Widgetler Programa Yeniden Giriş Yapıldığında Gelmiyor.
3 serisi yeni arayüz ürünlerde açık olan widget seçeneklerinin ürüne yeniden giriş yapıldığında da açık olarak gelmesi sağlandı.
14 WINERP-8222 Tiger3Enterprise
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Planlı Hareketler Takibinde Bağımlı İhtiyaçlar Yanlış Listeleniyor.
Malzeme browserı F9 menüdeki “Planlı Hareketler Takibi” ekranında bağımlı ihtiyaç miktarı yanlış listeleniyordu, düzeltildi.
15 WINERP-8502 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Giriş/Çıkış Kontrolü Parametresi Hatalı Çalışıyor.
Ambar parametrelerinde bulunan Giriş Kontrolü ve Çıkış Kotrolü parametreleri hatalı çalışıyordu,düzeltildi.
16 WINERP-68529 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Karekod Barkod Uygulamasında Malzeme Kartı Birimler Sekmesindeyken Karekod Okuyucu İle Okutulan Barkod Numarası Hatalı Geliyor.
Karekod barkod uygulamasında malzeme kartı birimler sekmesinde karekod barkod okuyucu ile okutulan barkod numarası hatalı geliyordu. Uzatma basamağı ile 14 karakter olarak yazılması sağlandı.
17 WINERP-78037 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Mamül Alt Malzemelerinde,Farklı Ambarlara Ait Aynı Malzeme Birden Fazla Seçildiğinde “Satıra Aynı Stok Birden Fazla Seçilemez” Mesajı Alınıyor.
Malzeme kartları mamul alt malzemeleri tabı satırında ambar değiştirildikten sonra malzeme kodunda üç noktadan seçim ” … ” yerine elle aynı malzeme kodu yazılıp tab a basıldığında hatalı olarak uyarı mesajı alınıyor ve farklı ambar için aynı malzeme seçimi yapılamıyordu, hata düzetilerek üç noktadan seçimde ve manule yazma işlemiyle malzeme seçimi yapıldığında, ambar farklıysa kaydedilebilmesi sağlanmıştır.
18 WINERP-78439 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kartı “Açıklaması” Alanında Girilen Malzemenin Yabancı Dil Karşılığı “Açıklama2” Alanının Yabancı Dil Karşılığı Alanına Gelmektedir.
Malzeme Kartı “Açıklaması” alanında girilen malzemenin yabancı dil karşılığı, “Açıklama2” alanının yabancı dil karşılığı alanına gelmekteydi, hata düzeltilerek malzeme kartındaki açıklama alanlarının yabancı dil karşılıklarının ayrı ayrı girilebilmesi sağlanmıştır.
19 WINERP-77807 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Ambar Fişi Toplu Muhasebeleştirilme Yapıldığında Muhasebeleştirme Şeklini İşyerlerine ve Bölümlere Göre Seçildiğinde Ambar Girişinde Girilen Bölümü Yanlış Getirmektedir.
Ambar fişi ‘Toplu Muhasebeleştirilme’ yapıldığında “Muhasebeleştirme Şekli = İşyerlerine ve Bölümlere Göre” seçildiğinde ambar girişinde girilen ‘Bölümü’ yanlış geliyordu, düzeltildi.
20 WINERP-77900 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Ambar Fişi Yaz Denildiğinde Standart Alanlarda Olan Satır Sayısı Yanlış Değer Getirmektedir.
Malzeme fişi form tasarımları standart alanlarında yer alan satır sayısı alanı hatalı değer döndürüyordu, hata düzeltilerek ilk satırdan itibaren doğru listeleme yapması sağlanmıştır.
21 WINERP-78963 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
İzleme Yöntemi Seri Numarası Olan Malzemeler İçin Girilen Kalite Kontrol Değerleri Seri Numarası Bazında Kayıt Edilemiyor
İzleme yöntemi lot veya seri numarası olan malzemeler için girilen kalite kontrol değerleri LG_XXX_XX_SLQCASGN tablosuna tek satır olarak kayıt ediliyordu. Lot ve seri numarası bazında kayıt edilmesi sağlandı.
22 WINERP-79058 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Negatif Stok Seviye Kontrolü Yapılan Malzemenin Ambar Fişine Değiştir İle Girilip Satir Silindiğinde, Silinen Satirdaki Stok İçin Sistem Negatif Uyarısı Vermiyor
Negatif seviye kontrolü yapılan malzeme için oluşturulmuş olan ambar fişine değiştir ile girilerek satır silme işlemi yapıldığında negatif seviye kontrolü yapılmıyordu,düzeltildi.
23 WINERP-78040 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Hızlı Üretim Fişleri
Malzeme Kartı/Mamul Alt Malzemeleri İçerisinden Mamul İçin Tanımlanan Ambar Bilgisi Otomatik Hızlı Üretim Fişi Oluştur Ekranına Yansımamaktadır.
Malzeme Kartı/Mamul alt malzemeleri içerisinden mamul için tanımlanan ambar bilgisi , malzeme kartı üzerinden ulaşılan “Otomatik Hızlı Üretim Fişi Oluştur” işlemi ile fişler oluşturulduğunda gelmiyordu, manuel eklenen fişlerde olduğu gibi “Otomatik Hızlı Üretim Fişi Oluştur” işlemi ile oluşan fişlere de ambar bilgisinin mamul kartından gelmesi sağlanmıştır.
24 WINERP-78415 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Maliyet Dağıtım Fişleri
Maliyet Dağıtım Fişinde F9 Filtrele ( Malzemeler ) Ekranında Fiş Numarasına Göre Detaylı Filtreleme Yapılamıyor.
Maliyet dağıtım fişi içerisindeki malzeme filtreleri içerisinde bulunan fiş no filtresi detaylı filtre olarak kullanılamıyordu,düzeltildi.
25 WINERP-78770 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler – Maliyetlendirme Servisi
Karma Koli Olarak Satın Alma Yapılıp Takım Boz Yapıldıktan Sonra Maliyetlendirme(COST) Çalıştırıldığında Üretimden Giriş Fişine Tutarları Doğru Yazmıyor.
Karma Koli türündeki malzemeler , takım boz işlemi ile ayrıldığında oluşan üretimden giriş fişleri için maliyetlendirme servisi çalıştırıldığında tutarlar hatalı hesaplanıyordu, hesaplama değiştirilerek tutarların doğru hesaplanması ve cost işlemi ile üretimden giriş fişine tutarların doğru yansıması sağlanmıştır.
26 WINERP-36964 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Kayıt ve Atama Listeleri – Tedarikçi / Müşteri Atamaları Listesi
Tedarikçi/Müşteri Atamaları Listesi Tablo Rapor Olarak Alındığında Aynı Malzemeye Ait Birden Fazla Tedarikçi Olsa Da Tek Tedariçi Olarak Getiriyor
Tedarikçi/Müşteri Atamaları Listesi raporu ‘Tablo’ olarak alındığında malzemenin tüm tedarikçilerinin listelenmesi sağlanmıştır.
27 WINERP-78108 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Durum Raporları – Malzeme Ambar Durum Raporu
Malzeme Ambar Durum Raporu Seri Lot Stok Yeri Bilgileri:Listelenecek ve Son Hareket Tarihi Filtresi Verilerek Alındığında Son Hareket Tarihi Filtresini Görmeyip Tüm Seri Numaralarını Listeliyor
Malzeme ambar durum raporu filtre seçeneklerinde; seri lot stok yeri bilgileri: listelenecek ve son hareket tarihi girilerek rapor alındığında, son hareket tarihi filtresini dikkate almadan tüm seri numaraları listeleniyordu, düzeltildi.
28 WINERP-79443 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler – Birimlere Göre Malzeme Toplamları
Birimlere Göre Malzeme Toplamları Raporunda Satınalma Ve Satış Tutarı (YPB)/(RD) Alanları Değer Getirmemektedir.
Birimlere göre malzeme toplamları raporunda Satınalma(YPB),Satınalma (RD), Satış Tutarı (YPB) ve Satış Tutarı (RD) alanlarına değer gelmiyordu, düzeltildi.
29 WINERP-77127 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları – Özet Maliyet Analizi
Özet Maliyet Analizi Raporunda Sayım Eksiği Fişi; Satış Maliyeti ve Satış Tutarı Kolonlarına Yansımamalıdır
Özet maliyet analizi raporunda sayım eksiği fişi, satış tutarı ve satış maliyeti kolonlarına yansıyordu. Bu alanlara yansımaması sağlandı.
30 WINERP-58138 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları – Lot / Seri Envanter Raporu
Millileştirme Fişine,Dağıtım Fişi İle Hizmet Atandığında, Lot / Seri Envanter Raporunda Ortalama Değer Eksik Listeleniyor.
İthalat dağıtım fişi ile maliyet dağıtımı yapılmış lot numarası ile takip edilen malzeme için Envanter Raporu alındığında tutarlar hatalı oluşuyordu,düzeltildi.
31 WINERP-64119 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları – Lot / Seri Envanter Raporu
İthalat Operasyon Fişini İle Alımı Millileştirildikten Sonra Dağıtım Fişi İle Hizmet Dağıtılırsa Seri Lot Envanter Raporuna Hizmet Rakamı Yansımıyor.
Seri numarası ile takibi yapılan malzeme için ithalat operasyon ve dağıtım fişleri sonrası alınan Envanter Raporu’nda hatalı listeleme yapılıyordu,düzeltildi.
32 WINERP-73979 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Xml Aktarımı İle Sabit Kıymet Kartları Dışarı Aktarılmak İstenildiğinde Şablonda Kod Filtresi Verilerek Tek Bir Sabit Kıymet Kartı Seçildiğinde Aktarım Yapmamaktadır.
Sabit kıymet hareketleri xml ile dışarı aktarılmak istendiğinde tek bir sabit kıymet kartı için aktarım yapılamıyordu,düzeltildi.
33 WINERP-54800 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
TFRS Amortisman Hesaplamasında Kıst Yönetiminde Dönemsel Amortismanı Farklı Hesaplamaktadır.
TFRS amortisman hesaplamasında kıst yönetiminde ‘Dönemsel Amortisman’ farklı hesaplanıyordu, düzeltildi.
34 WINERP-58653 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Sabit Kıymet Kaydında Geçmiş Dönem Bilgisi/Önceki Birikmiş Amortisman Tutarı Girilmiş Ve Değerleme Amortismanı Hayır İken SK Satıldıktan Sonra Amortisman Hesaplatıldığında Yıllık Amortisman Negatif Hesaplanıyor
Sabit kıymet kaydında geçmiş dönem bilgisi/önceki birikmiş amortisman tutarı girilmiş ve değerleme amortismanı hayır iken SK satıldıktan sonra amortisman hesaplatıldığında yıllık amortisman negatif hesaplanıyordu, düzeltildi.
35 WINERP-71984 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Enflasyon Muhasebesi Amortisman Tabloları Raporunda Amortisman Süresi Dolan Sabit Kıymetler İçin Hesaplama Yapıyor
Enflasyon muhasebesi amortisman tabloları raporunda amortisman süresi dolan sabit kıymetler için hesaplama yapılıyordu, düzeltildi.
36 WINERP-76521 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Amortisman Türü Üretim Birimi Seçili Olan Sabit Kıymet Kaydı İçin Amortisman Tablosunda Hesaplama Yapılamıyor.
Amortisman türü ‘Üretim Birimi’ seçili olan sabit kıymet kaydı için amortisman tablosunda hesaplama yapılamıyordu, düzeltildi.
37 WINERP-76582 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Kıst Amortismanda Geçmiş Dönem Amortisman Bilgileri Varsa “Geçmiş Dönem Bilgisi Kullanıldığında Amortisman Hesaplama: Oran Üzerinden” Tanımlı İse Amortisman Değeri Yanlış Hesaplanmaktadır.
Kıst amortismanda geçmiş dönem amortisman bilgileri varsa ve “Geçmiş Dönem Bilgisi Kullanıldığında Amortisman Hesaplama: Oran Üzerinden” tanımlı ise amortisman değerinin doğru hesaplanması sağlanmıştır.
38 WINERP-77956 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Geçmiş Dönem Bilgisi Kullanıldığında Dönemsel Amortisman Yanlış Hesaplanıyor
Geçmiş dönem bilgisi kullanıldığında; amortisman başlangıç yılından sonraki yıl için hesaplanan dönemsel amortisman yanlış değer getiriyordu, düzeltildi.
39 WINERP-78045 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Azalan Bakiyeler Yönteminde Değer Artışı Girildiğinde Dönemsel Amortisman Yanlış Hesaplanıyor.
Azalan bakiyeler yönteminde değer artışı girildiğinde dönemsel amortisman yanlış hesaplanıyordu, düzeltildi.
40 WINERP-56000 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt Raporlar – Sabit Kıymet Durumu
Sabit Kıymet İçin Sabit Kıymet Değer Düşüklüğü / Artışı İle (Ekspertiz Değeri) Giriş Yapıldığında Sabit Kıymet Durum Raporu’nda,Sabit Kıymet Değeri Ve Net Defter Değeri Güncellenmeli.
Sabit kıymet kaydında Değer Düşüklüğü / Artışı İle (Ekspertiz Değeri) girişi yapılarak amortisman hesaplaması yapıldıktan sonra alınan “Sabit Kıymet Durum Raporu”nda ‘Sabit Kıymet Değeri’ ve ‘Net Defter Değeri’ alanlarının güncellenmesi sağlanmıştır.
41 WINERP-75095 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar – Ürün Reçeteleri
Ürün Reçete Ağacında Birden Fazla Aynı Yarı Mamul Kullanıldığı Durumlarda Sadece İlk Sıradaki Yarı Mamul İçin Reçete Patlatma Yapılmaktadır
Ürün reçete ağacı açıldığında, seviyeli olarak oluşturulan bir ürün reçetesinde bir yarı mamul birden fazla reçete satırında kullanılmışsa sadece ilk sıradaki yarı mamul için reçete patlatma yapılmakta, diğer girdi seviyesinde aynı yarı mamul için reçete patlatma yapılmamaktaydı, hata düzeltilerek aynı yarı mamul birden fazla seviyede kullanılsa bile , tüm seviyelerde patlatılarak gösterilmesi sağlanmıştır.
42 WINERP-53964 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim emrinde sıralı operasyon varken ve bu operasyonlarda birden fazla istasyon olup ve dağıtım yapılmışsa, kaynak kullanımında ilk operasyona ait iş istasyonları aynı zamanda başlamıyor.
Üretim emrinde sıralı operasyon varken ve bu operasyonlarda birden fazla istasyon olup ve dağıtım yapılmışsa, kaynak kullanımı hesaplamasında operasyon içerisindeki ilk istasyonda kaynak kullanımını dikkate alıp süreleri hesaplarken,operasyondaki diğer istasyonlar için kaynak kullanımını dikkate almadan üretimdeki ilk operasyonla aynı anda üretimi başlatıyordu, hata düzeltilerek önceki operasyon ilişkisi de dikkate alınarak , operasyon içerisindeki tüm iş istasyonları için kaynak kullanımının dikkate alınması sağlanmıştır.
43 WINERP-69112 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Alternatif Malzeme Kullanımı Olan Bir Üretim Emrine Malzeme Temini Yapıldığında Alternatif Malzemenin Diğer Ambarlardaki Stok Miktarı Kontrol Edilmiyor.
Reçete satırlarında alternatif malzeme kullanımı olan bir üretim emrine malzeme temini yapıldığında alternatif malzemenin diğer ambarlardaki stok miktarı dikkate alınmadan ihtiyaç hesaplanıyordu, diğer ambarlardaki stok miktarlarınında dikkate alınarak hesaplama yapılması sağlanmıştır.
44 WINERP-37222 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – İş Emirleri
İş Emirleri Browserında Toplu Basımda, Öndeğer Form Seçili Olmasına Rağmen Her İş Emri İçin Form Seçimi Yapılması İsteniyor.
İş Emirleri ekranında F9-Toplu Basım seçeneği kullanılmak istendiğinde öndeğer form tasarımı olmasına rağmen her kayıt için form tasarım seçimi yaptırılıyordu,düzeltildi.
45 WINERP-46387 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – İş Emirleri
Operasyon Tanımında Birden Fazla İş İstasyonu Olan Bir Üretim Emri Sonrası Oluşan İş Emrinde İş İstasyonu Değiştirildiğinde Gerçekleşen Kaynak Kullanımında Yeni Seçilen İstasyon Gelmeli
İş emrinde iş istasyonu değiştirildiğinde serbest bırakma ekranının getirilmesi ve kaynak kullanımlarının değiştirilen iş istasyonuna göre güncellenmesi sağlanmıştır.
46 WINERP-56855 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – İş Emirleri
İş Emri Üzerinde Kaynak Kullanımlarını Sil İşlemi Yapıldıktan Sonra Sadece Tek Bir Çalışan İçin Manuel Kaynak Kullanımı Girilmesine Rağmen Operasyon İçerisinde Seçili Olan Tüm Çalışanlar İçin Kaynak Kullanımı Hesaplanıyor.
İş emri üzerinde kaynak kullanımları silindikten sonra tek bir çalışan için manuel kaynak kullanımı girilmesine rağmen operasyon içerisindeki tüm çalışanlar için kaynak kullanımı hesaplanıyordu,düzeltildi.
47 WINERP-78695 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt İşlemler – Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama
Ayrıştırılmış Maliyet Hesaplama İşleminde Yarı Mamuller Farklı Ambarda Üretiliyorsa Yarı Mamul Maliyeti Ayrıştırılamıyor
Yarı mamul ile mamül farklı ambarda üretildiğinde yarı mamul maliyeti ayrıştırılamıyordu. Üretim kontrol parametrelerine “Üretim Emri Ayrıştırılmış Maliyet Hesaplamasında Bütün Ambarlar Aynı Ambar Gibi Kullanılsın” seçeneği eklenerek yarı mamul maliyetinin ayrıştırılması sağlanmıştır.
48 WINERP-11091 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt İşlemler – Toplu Malzeme Temini
Toplu malzeme temini ambarlar parametresindeki temin ambarlarını dikkate almadan tüm ambarlara bakıyor ve ambar transfer fişi kesiyor.
Toplu malzeme temini işleminde temin ambarında stokolmadığı durumda farklı ambardan transfer fişi kesiliyordu,düzeltildi.
49 WINERP-9906 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Üretim Kontrol
alt alt Üretim Emri Raporları – Malzeme İhtiyaçları Listesi
Malzeme İhtiyaç Listesi Raporu Filtresinde Malzemelere Göre Seçilince Toplam Alanı Hatalı Geliyor.
Malzeme ihtiyaç listesi raporu filtresinde listeleme şekli malzemelere göre seçildiğinde eldeki stok alanı da toplanıyordu. Eldeki stok alanının toplanmaması sağlanmıştır.
50 WINERP-19163 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Planlama
alt alt Üretim Planlama – Siparişe Teslim Tarihi Ataması (CTP)
Genel malzeme sınıflarında ctp den detaylar birleştirilmeyecek filtresi ile teslim tarihi atandığından kaynak çizelgelmede sipariş göstremiyor
Genel malzeme sınıfı satırı olan sipariş fişinde, ctp işleminde detay malzemeler filtresinde “Birleştirilmeyecek” seçilerek teslim tarihi atandığında kaynak çizelgelemede sipariş satırları listelenmiyordu. Düzeltildi.
51 WINERP-72808 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Planlama
alt alt Üretim Planlama – Siparişe Teslim Tarihi Ataması (CTP)
Siparişte Sevkedilmiş Miktar ve Üretim Emri Bağlantısı Olduğunda CTP Hesaplamasında Miktar Yanlış Hesaplanıyor.
Kısmi sevk edilmiş ve üretim emri bağlantısı olan siparişler için CTP (Tesim tarihi ataması ) hesaplaması hatalı yapılıyordu, hata düzeltilerek doğru miktarların hesaplanarak gelmesi sağlanmıştır.
52 WINERP-79015 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Planlama
alt alt Raporlar – Malzeme İhtiyaç Planlama Listesi (MRP)
Malzeme İhtiyaç Planlama Raporunda Tedarikçi Süresi Tanımlı Hammaddelerin Sorgusu Yanlış Oluşmaktadır.
Malzeme ihtiyaç planlama raporunda tedarikçi süresi tanımlı hammaddeler raporda listelenmiyordu, düzeltildi.
53 WINERP-11796 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Maliyet Muhasebesi
alt alt Raporlar – Genel Gider Fiili Yükleme Hareketleri Raporu
Genel Gider Fiili Yükleme Hareketleri Raporu Tablo Olarak Alınamıyor.
Genel gider fiili yükleme hareketleri raporu tablo raporu olarak alınamıyordu. Listeleme şekillerine göre alınması sağlandı.
54 WINERP-9909 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Verilen Siparişler
Ticari işlem grubuna göre tedarikçi takibi yapıldığında karşı sipariş oluşturma işleminde aynı ticari işlem grubunu kullanan tüm cari hesaplar için sipariş fişi oluşuyor.
Satınalma ve satış dağıtım parametrelerine Karşı Sipariş Oluştururken Ticari İşlem Grubu İçin Seçim Yapılsın : Evet / Hayır seçeneği eklenmiştir. Öndeğer hayır gelmektedir. Parametre “Hayır” olduğunda cari hesaplar için ayrı ayrı sipariş fişi açılır. Parametre evet seçildiğinde tanımlı TİG’e uyan cari hesapların listelendiği browser açılır. Cari hesap seçilerek malzeme için tek bir fiş oluşturulur. Cari hesaplar seçilmez ise malzemeler tek bir fişte toplanır.
55 WINERP-18827 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
Satınalma faturası içerisinde muhasebe kodlarında masraf merkezi yada proje kodu şablon ile girilmesine rağmen genel proje analizi raporu aynı yerden getirmiyor.
Fatura muhasebe kodları penceresinde hesap dağıtım detaylarına manuel veya hesap dağıtım şablonu ile getirilen proje kodlarına ait tutarların “Genel Proje Analizi Raporu’nda” doğru yansıması sağlandı.
56 WINERP-78576 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satınalma
alt alt Hareketler – Satınalma Teklif Yönetimi
İşlem Dövizli Girilen Satınalma Teklifine Sipariş Ekle Denildiğinde Yerel Para Birimi Cinsinden Geliyor
İşlem dövizli girilen satınalma teklifi üzerinden sipariş fişi eklendiğinde satır ve genel para birimlerinin parametreler yerine teklif fişi üzerinden taşınması sağlanmıştır.
57 WINERP-79300 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları
Günlük Döviz Kurları Kur Tablosunda Olmayıp, İşlem Sırasında Kur Girildiği Durumda Dövizli Satınalma Fiyat Kartı İçin Limit Aşılmasa Dahi “Fiyat Değişim Limiti Aşılmıştır” Uyarısı Alınıyor
Günlük döviz kurları kur tablosunda olmayıp, işlem sırasında kur girildiği durumda dövizli satınalma fiyat kartı için limit aşılmasa dahi “Fiyat Değişim Limiti Aşılmıştır” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
58 WINERP-79968 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları
Malzeme Satış Fiyat Kartında Filtre Olarak Belirtilen Cari Hesap Kartı Kopyalandığında Fiyat Kartında ki Cari Hesap Bilgisi Değişiyor.
Malzeme satış fiyat kartında filtre olarak belirtilen cari hesap kartı kopyalandığında fiyat kartında ki cari hesap bilgisinin değişmesi düzeltilmiştir.
59 WINERP-77643 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Siparişte Teslim Tarihi Boş Bırakılacak Parametresi Aktif İken Fişte Malzemeleri İşaretleyip Aktarında Teslim Tarihi Atıyor
Siparişte ‘Teslim Tarihi = Boş Bırakılacak’ parametresi aktif iken fişte malzemeler işaretlenip aktarıldığında “Teslim Tarihi” atıyordu, boş bırakılması sağlandı.
60 WINERP-66966 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Rezerve Sipariş Bağlantısı Olan Öneri Durumundaki İrsaliyede Durum Değiştir İşlemi Yapıldığnıda Tekrar Negatif Seviye Kontrolü Yapılıyor.
Rezerve olarak kaydedilen sipariş öneri durumundaki irsaliyeye sevk edildikten sonra irsaliye durum değişikliği esnasında negatif seviye uyarısı alınıyordu,düzeltildi.
61 WINERP-78594 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Risk Kontrolü Yapıldığında Cari Bilgisi Boş Olarak Kaydedilen Fişe Değiştir İle Girilip Cari Bilgisi Doldurulduğunda Risk Kontrolü Yapılmadan Kaydedilebiliyor
Cari bilgisi boş olan ve daha sonra risk takibi yapılan bir cari seçilen irsaliyelerde , risk kontrolü yapılmıyordu, hata düzeltilerek yapılması sağlanmıştır.
62 WINERP-11747 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
İrsaliye ve Fatura İçerisinde, Kullanılacak Param Birimi Alanında Satır Ve Genel İçin R.d. Seçilmiş Ve Detaylarda R.d. Kuru Alanında Farklı Bir Kur Tanımlanıp, Kur Güncelleme Çalıştırıldığında, İrsaliye Ve Fatura İçerisindeki R.d. Tutarı Güncellenmiyor.
Kur güncelleme işlemi sonrası fatura ve irsaliye satırlarındaki dövizli tutar ve detaylar tabındaki dövizli tutar bilgileri güncellenmemiş olarak gözüküyordu,düzeltildi.
63 WINERP-37733 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Faturada Tablolu Malzeme Sınıfı Varsa Sayfa Toplamı Ve Nakli Yekün Hatalı Gelmektedir
Fatura içerisinde tablolu malzeme sınıfı olduğu durumda form tasarımında bulunan sayfa toplamı ve nakli yekün standart alanları hatalı değer getiriyordu,düzeltildi.
64 WINERP-38145 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Faturada Birden Fazla Kullanıcı Değişiklik Yaptığında İlk Yapılan Değişikliği Dikkate Alıyor.
Fiş ve faturalar aynı anda birden fazla kullanıcıda açıkken yapılan ilk değişiklik dikkate alınıyor ve muhasebe kodları penceresinde yapılan değişiklikler geçerli olmuyordu.Buna istinaden muhasebe kodlarının kontrol edileceği fiş/fatura başka kullanıcıda açık ise lock kontrolü yapılarak, muhasebe kodları ekranının incele modunda açılması sağlanmıştır.
65 WINERP-46243 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Toplamlar Bazında Risk Takibi Yapılan Cari İçin Risk Tutarını Aşan Bir Fatura Kaydedildikten Sonra İşlem Durdurulacak Olmasına Rağmen Değiştir İle Fiş Kaydedilebiliyor.
Toplamlar bazında risk takibi yapılan carinin risk tutarını aşan fatura kaydedildikten sonra, risk parametrelerinden risk limiti aşıldığında açık hesap için işlem durdurulacak seçilip fişe değiştir ile girilip tekrar kaydedilmek istendiğinde risk limiti uyarı vermiyordu, düzeltildi.
66 WINERP-75093 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satınalma Faturalarında Arayüz Uyarlama İle Metin Özelliğinde Bir Alan Eklenip Eklenilen Alana Veri Girişi Yapılıp Kaydedildikten Sonra İlgili Fatura Kopyalandığında F2 Tuşu Çalışmıyor
Satınalma/ Satış faturalarında arayüz uyarlama ile Metin özelliğinde bir alan kullanıldığında ve fiş kopyalandığında F2 tuşu sorunsuz çalışmaktadır
67 WINERP-76676 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Verilen Proforma Faturada Seri/Lotlu Malzeme Seçildiğinde Lot/Seri Numaraları Alanından Miktar Düşüyor, Düşmemeli.
Proforma faturada seri veya lot numaraları ile takibi yapılan malzemeler için lot veya seri numarasına ait miktarların değişmemesi sağlandı.
68 WINERP-77917 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Kurum Tipi Gerçek Kişi Olan Firmalarda Fatura Tipi E-Fatura Olan Bir Fatura Kaydedildiğinde “Firma Vergi Numarası Boş Bırakılamaz” Uyarısı Alınmaktadır.
Kurum tipi “Gerçek Kişi” olan firmalarda , program içerisinde fatura tipi “E-Fatura” olan bir fatura kaydedilmek istendiğinde hatalı olarak “Firma Vergi Numarası Boş Bırakılamaz” uyarısı alınıyordu, hata düzeltilerek uyarı alınmaması sağlandı.
69 WINERP-78002 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış Faturalarında Hizmet Türündeki Satırlarda F9 – Bul Seçeneği İle Hizmetler(Satınalma) Ekranı Açılıyor
Tüm satış türündeki faturalarda hizmet satırı üzerinden sağ tuş “bul” ile açılan ekranda üç noktadan hizmet açılmak istendiğinde satınalma hizmet browserı açılıyordu,hata düzeltilerek, satış hizmet kartları browserının açılması sağlanmıştır.
70 WINERP-79341 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Sipariş, İrsaliye,Fatura F9 Menüde Bulunan Toplu Varyant Seçimi/ Varyantlar Ekranında Miktarı 0 Olan Varyantların Fiili Stok ve Gerçek Stok Miktarları Cursorın Konumlanmasına Bağlı Olarak Hatalı Görünüyor
Fişlerde F9 menüde seçilen toplu varyant seçimi ekranında imleç stok miktarı olan varyanta konumlandıktan sonra, stok miktarı 0 olan varyanta geçildiğinde stok miktarı hatalı görünüyordu, düzeltildi.
71 WINERP-79834 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Faturada Bir Malzeme Satırına Bağlı Birden Fazla Masraf Satırı Varsa İlgili Fatura Xml İle Dışarı Aktarılmak İstendiğinde Access Violation Hatası Alınıyor.
Faturada bir malzeme satırına bağlı birden fazla masraf satırı olduğu durumlarda, fatura içerisine değiştir seçeneği ile girilmek istendiğinde ve fatura üzerinden sağ tuş XML aktarımı ile dışarı aktarılmak istendiğinde access hatası alınıyordu, düzeltildi.
72 WINERP-79993 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış Elemanı İçin Yetki Kodu Tanımı Bulunan Kullanıcı Yetkisi Bulunmayan Satış Elemanı Seçerek Fatura Kaydedebiliyor.
Satış elemanı için yetki kodu tanımı bulunan kullanıcı yetkisi bulunmayan satış elemanı seçerek fatura kaydedebiliyordu, düzeltildi.
73 WINERP-78575 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi – Satış Faaliyetleri
Satış Faaliyetlerindeki Satış Teklif Fişi Tasarımında Genel Masraflar İD Satır İndirimi İD Standart Alanları Boş Ve KDVsiz Toplam Alanı İse Yanlış Değer Getiriyor
Satış faaliyetlerindeki işlem dövizli satış teklif fişi tasarımında ‘Genel Masraflar İD’ ve ‘Satır İndirimi İD’ standart alanlarının doğru değeri getirmesi sağlanmıştır.
74 WINERP-16798 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi – *
Satış teklif yönetimi müşteri kartlarına ara yüz uyarlama ile eklenen alan müşteri kartları browser penceresinde görüntülenmek istendiğinde “Invalid Object name LG_XT1077” hatası alınıyor.
Firma bazında veritabanı kullanılan firmalarda, arayüz uyarlama ile eklenen alanlar müşteri kartları browser penceresine tanımlandığında “Invalid Object Name” hatası alınıyordu,düzeltildi.
75 WINERP-79303 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
İthalat
alt alt Hareketler – İthalat Operasyon Fişleri
İthalat Operasyon Fişleri Browserdan F12 İle Excele Alındığında GGB Tarihi Alanı Excele Tarih Formatında Gelmiyor
İthalat ve ihracat operasyon fişleri ekranları F12 ile Excel’e alındığında ggb, kapanış, gçb ve intaç tarihleri hatalı formatta oluşuyordu, düzeltildi.
76 WINERP-38750 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
İthalat
alt alt Hareketler – Millileştirme Fişleri
Millileştirme Fişinde, İzleme Yöntemi: Lot Olan Malzeme Kartına Satınalma Fiyat Farkı Uygulanmamakta.
İthalat opersayon fişinde kullanılan lot ile takip edilen malzemeye ait uygulanan fiyat farkı faturası sonrasında millileştirme fişinde ithalat birim fiyat bilgisi fiyat farkı eklenerek gelmiyordu,düzeltildi.
77 WINERP-77827 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat e-Fatura uygulaması kapsamında, malzeme kodlarına göre birleştir parametresi evet seçiliyken İhracat operasyon fişinde kap adedi ilk satırdaki kap adedi geliyor, satır toplamları gelmeli.
İhracat e-Fatura uygulaması kapsamında, malzeme kodlarına göre birleştir parametresi evet seçiliyken, İhracat operasyon fişinde birleştirilmiş satırın kap adedi , birleştirilmeden önceki faturanın ilk satırındaki kap adedi olarak hatalı geliyordu, satırda kap adetlerinin toplamının gelmesi sağlanmıştır.
78 WINERP-79219 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Sabit Kıymet Kartı İçerisinde Gtip Kodu Dolu Olmasına Rağmen İhracat Operasyon Fişine Dolu Gelmemektedir.
İhracat Operasyon Fişi içerisine seçilen sabit kıymet kartına ait gtip kodu bilgisi gelmiyordu,düzeltildi.
79 WINERP-79667 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İptal Edilen İhracat Operasyon Fişine Ait İrsaliye Yeni Bir İhracat Operasyon Fişine Aktarıldığında Operasyon Fişi Kaydedilemiyor
Faturanın iptal edilmesine bağlı olarak irsaliyenin iptal edilmediği durumlarda, iptal edilen ihracat operasyon fişine ait irsaliye, yeni bir ihracat operasyon fişine aktarıldığında fatura kaydedilemiyordu, düzeltildi.
80 WINERP-77766 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Banka Kredileri
Banka Kredisi Taksit Hareketleri Alanında Ödeme Yapılırken EF(Erken Faiz) Tutarına Yazılan Değer Faizden Düşmüyor Gecikme Faizi Gibi Hesaplama Yapıyor.
Banka kredisi tanımlama ekranına “E.F tutarı ödemeden düşülsün” seçim kutucuğu eklendi.Bu kutucuk işaretli olan kredilere ait yapılan taksit ödemelerinde erken faiz tutarı varsa kredi hesap bakiyesinden düşmesi sağlandı.

Not: Ayrıca “E.F tutarı ödemeden düşülsün” bilgisinin aktarılabilmesi amacıyla ilgili XML şablonuna “PPI_DEDUCT” alanı eklenmiştir.

81 WINERP-32819 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Vade farkı hesaplaması işlem dövizi bazında yapıldığında vade farkı fişi yerel para birimi olarak kayıt ediliyor.
Borç takip ekranında, vade farkı hesaplaması işlem dövizi bazında yapıldığında , vade farkı faturası oluşturulduğunda kullanılacak para birimi yerel para birimi olarak geliyordu, “İşlem Dövizi” olarak ve borç takipte hesaplanan döviz cinsine göre seçili gelmesi sağlanmıştır.
82 WINERP-77743 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
International Setlerde Programa Arapça Giriş Yapıldığında Cari Browserında Borç Alacak Kısaltması Arapça Harflerden Oluşmalıdır
Arapça kullanımlarda cari hesap ekranı ve satış siparişleri ekranlarında kısaltmaların ingilizce olarak gelmesi sağlandı.
83 WINERP-77770 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Browser Filtrelerinde Yer Alan “Bakiye Vermeyenler” Listelenecek/Listelenmeyecek Filtresi Kullanım dışı Cariler İçin Hatalı Çalışmaktadır.
Cari hesap browser filtre seçeneklerinden “bakiye vermeyenler” listelenecek/listelenmeyecek seçiminde kullanımdışı cariler için hatalı listeleme yapıyordu, düzeltildi.
84 WINERP-78948 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari hesap kartı teminat bilgileri tabında bulunan, Çek/Senet Risk toplamı alanına, tahsil edilmemiş çek/senet toplamı yerine, tahsil edilmiş ve tahsil edilmemiş çek/senet toplamı gelmektedir.
Cari hesap kartı teminat bilgileri tabında risk toplamları altında yer alan çek/senet alanına, cari hesap toplamları çalıştırıldığında tahsil edilmemiş çek/senet toplamı yerine, tahsil edilmiş ve tahsil edilmemiş çek/senet toplamı geliyordu. Düzeltildi.
85 WINERP-79305 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Kasa Kartları
Kasa Ekstresinde Kasa Adı Ve Kasa Kodu Gelmiyor
Kasa kartı üzerinden ekstre alındığında standart alanlarda bulunan “Kasa Kodu” ve “Kasa Adı” alanları değer getirmiyordu,düzeltildi.
86 WINERP-75739 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Banka Raporları – Banka Ekstresi
Banka Ekstresi, Devreden Durumu Göster:Evet seçilerek alındığında performans sorunu yaşanıyor.
Banka Ekstresi raporu “Devreden Durumu Göster=Evet” filtresi ile alındığında performans problemi yaşanıyordu,düzeltildi.
87 WINERP-79825 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Banka Raporları – Banka Ekstresi
Bankadan Alınan Ve Verilen Hizmet Fatularına Cari Hesap Girilmediğinde Banka Hesap Ekstresinde Fatura Görülmemektedir.
Cari hesap bilgisi girilmeden kaydedilen banka alınan hizmet ve banka verilen hizmet faturaları banka hesap ekstresinde listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.
88 WINERP-77816 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Banka Raporları – Banka Hesap Ekstresi
Kredi Kartı ve Kredi Hesapları Üzerinden Alınan Ekstrelerde Hesap Detayı Filtresi Verildiğinde Raporlanacak Kayıt Bulunamadı Hatası Alınıyor
Banka Ekstresi ve Banka Hesap Ekstresi raporlarında “Banka Hesap Detayı” filtresi çalışmıyordu,düzeltildi.
89 WINERP-78015 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Listesi
Cari Hesap Listesinde Detaylı Filtre Kullanıldığında Yanlış Veri Listeleniyor
Cari hesap listesi raporunda “Ödeme Planı Kodu, Ödeme Planı Grup Kodu , Ana Sektör Kodu ,Ana Sektör Açıklaması ,Alt Sektör Kodu ,Alt Sektör Açıklaması ” filtrelerinde detaylı filtre özelliği ile listeleme yapılmak istendiğinde , filtreleri dikkate almadan tüm cariler listeleniyordu , hata düzeltilerek ilgili filtrelerde detay filtre özelliğinin çalışması sağlanmıştır.
90 WINERP-75393 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Fiktif Kur Farkı Raporu
Cari Hesap Kur Farkı Hesaplama İle Fiktif Kur Farkı Raporunda Hesaplanan Tutar Farklı Çıkıyor.
‘Cari Hesap Kur Farkı Hesaplama’ ile ‘Fiktif Kur Farkı Raporu’nda hesaplanan kur farkı bakiyesinin aynı sonuç vermesi sağlanmıştır.
91 WINERP-30930 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Diğer Raporlar – KDV Raporu
Kdv Raporu Pivot Olarak Alındığında Listeleme Filtresi Satış Veya Satınalma Seçilmeden Alan Listesindeki Tüm Veriler Pivota Gelmeli.
Kdv Raporu pivot olarak alındığında ‘Listeleme’ filtresi satış veya satınalma seçilmeden alan listesindeki tüm verilerimn pivota gelmesi sağlanmıştır.
92 WINERP-78915 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari Hesap Fişleri Ekranından Girilen Alınan\Verilen Serbest Meslek Makbuzlarında Fiş Numarası Artarak Gelmiyor.
Cari hesap fişleri ekranından girilen Alınan\Verilen Serbest Meslek Makbuzlarında fiş numarası artarak gelmiyordu, düzeltildi.
93 WINERP-79610 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Alınan/Verilen Serbest Meslek Makbuzu Eklendiğinde Cursor Fiş No Alanına Konumlanmamaktadır.
Alınan ve Verilen Serbest Meslek Makbuzları açıldığında imleç fiş numarası alanında konumlu olarak gelmiyordu, gelmesi sağlandı.
94 WINERP-80002 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Ödeme Tipi Kredi Kartı Olarak Seçilen Faturalarda Oluşan Kredi Kartı Fişinin Tarihi Faturanın Vade Tarihi Olarak Gelmektedir.
Program ve Skonsol üzerinden düzenlenen faturalarda ödeme tipi kredi kartı olduğunda , otomatik oluşan kredi kartı fişinin tarihi hatalı olarak faturanın vade tarihi olarak gelmekteydi, hata düzeltilerek işlem yapılan tarihin gelmesi sağlandı.
95 WINERP-79720 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Hareketleri
Cari Hesap Hareketlerinde Faturalar İçerisine İncele İle Girilip 2.Doküman Ekleme Butonuna Tıklandığında “Bu özelliğin kullanılabilmesi için Kodak Imaging Librarynin kurulu olması gerekir.” Uyarısı Alınmaktadır.
Cari Hesap Hareketlerinde faturalar içerisine incele ile girilip 2. doküman ekleme butonuna tıklandığında “Bu özelliğin kullanılabilmesi için Kodak Imaging Library nin kurulu olması gerekir.” uyarısı alınması engellenmiştir.
96 WINERP-22060 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Protestolu Olan Senet Kasa İşlemlerinden Tahsil Edilemiyor Fakat Senet Kartı Üzerinde Sağ Mouse Kasadan Tahsilat İşlemi İle Tahsil Edilebiliyor.
Portföyde protesto edildi durumundaki senet kasa işlemlerinden tahsil edilemiyordu, düzeltildi.
97 WINERP-30576 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Dövizli Çekin Çek Çıkış Banka Tahsil Bordrosunda Tarih Değiştirildiğinde, Çekin Giriş Bordrosundaki RD Tutarı Değişiyor.
Çek çıkış banka tahsil bordrosunun tarihi değiştirilerek farklı kur üzerinden güncellendiğinde ilgili çek giriş bordrosunun da dövizli tutarı değişiyordu,düzeltildi.
98 WINERP-79018 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt İşlemler – Cari Hesap Kur Farkı Hesapları
Kartta Muhasebe Kodu Ve Proje Kodu Seçili Bir Cari İçin Otomatik Kur Farkı Hesaplatıldığında Oluşan Kur Farkı Fişine Ve Muhabeleştirildiğinde Oluşan Mahsup Fişine Karttaki Proje Kodu Gelmiyor
Cari hesap kartına muhasebe kodu ve proje kodu girilerek cari hesap kur farkları işlemi çalıştırıldığında, oluşan kur farkı fişine tanımlı proje kodu gelmiyordu, düzeltikdi.
99 WINERP-59534 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Kasa Raporları – Kasa Ekstresi
Kasa İşlemlerinden CH Ödeme ve Tahsilat Fişlerinde Kullanılan Özel Kod Kasa Ektresinde İşlem Özel Kodu Alanında Gelmiyor.
Kasa işlemlerinden Cari hesap işlemlerinden ödeme ve tahsilat fişlerinde kullanılan özel kod kasa ektresinde işlem özel kodu alanına gelmiyordu, düzeltildi. Bu kapsamda filtrelerde ki işlem özel kodu adı “Kasa İşlemleri Özel Kodu” olarak değiştirilerek, “Cari Hesap İşlemleri Özel Kodu” filtresi eklenmiştir.
100 WINERP-78001 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Teminat Raporları – Müşteri Teminatları
Müşteri Teminatları Ve Kendi Teminatlarımız Raporlarında Teminat Mektubunun Tipi Alanı Listelenmiyor.
Müşteri/ Kendi Teminatlarımız raporlarında teminat mektubunun ‘Tipi’ alanının, yeni eklenen kayıtlar için listeleme yapması sağlanmıştır.Eski kayıtlardaki “Tipi” alanının veri listeleyebilmesi için veritabanında COLLATRLCARD tablosundaki COLLUSETYPE alanının güncellenmesi gerekmektedir.

Not: Teminat mektubunun tipi ‘Geçici’ ise COLLUSETYPE alanı 1, ‘Avans’ ise 2, ‘Kesin’ ise 3 olarak güncellenmelidir

101 WINERP-78242 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Ayrıntılı Bordro Dökümü
Ayrıntılı Bordro Raporunda Ticari İşlem Grubu Filtresi Verildiğinde Filtreyi Dikkate Almıyor.
Ayrıntılı bordro raporunda ticari işlem grubu filtresi hatalı çalışıyordu, hata düzeltilerek cari hesap kartında tanımlı olan ticari işlem grubuna göre listeleme yapması sağlandı.
102 WINERP-79268 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Borç Yaşlandırma Raporu
Borç Yaşlandırma Raporu Rapor Detayı Evet Olarak Alındığında Kapanmamış Fiş Türleri Yanlış Olarak Listelenmektedir.
Borç yaşlandırma raporu “kapanmayanlar kapatılacak” filtresi ile alındığında aynı gün içerisindeki hareketlerin birbirleriyle kapatılması sağlandı.
103 WINERP-79397 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Finans
alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Tahsilat Listesi
Tahsilat Listesi Raporunda Veri Alanlarında Bulunan PaytransRec Altındaki Alanlar Kullanılarak Oluşturulan Tanımlı Alan Doğru Değer Getirmiyor.
Tahsilat listesi raporunda veri alanlarından PaytransRec altındaki alanlar kullanılarak oluşturulan tanımlı alan doğru değer getirmiyordu, düzeltildi.
104 WINERP-78974 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
Kayıt Saklamada Veri Al İşlemi Sonrasında Satış/Satınalma Faturası Toplamı Alanlarına Kdv Hariç Toplam Geliyor
Kayıt saklamada veri al işlemi sonrasında satış ve satın alma faturası toplamı alanlarına KDV dahil tutarların gelmesi sağlanmıştır.
105 WINERP-78106 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Kur Farkı Olarak Kesilen Verilen Hizmet Faturası Tutarı Form Bs’ye Yanlış Yansımaktadır.
Kur farkı olarak eklenen hizmet faturası Form Bs’ye kuruş farkı oluşturularak aktarılıyordu,düzeltildi.
106 WINERP-78911 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Bankadan Kesilen Gider Pusulası Muhtasar Beyannameye Yansımıyor.
Bankadan kesilen gider pusulasının, kasadan kesilen gider pusulası gibi muhtasar beyannameye yansıması sağlanmıştır.
107 WINERP-79937 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Kdv1 Beyannamesinde Kredi Kartı İle Tahsil Edilen Teslim Ve Hizmetlerin Kdv Dahil Karşılığını Teşkil Eden Bedel Kısmı 0 Olduğunda Xmle Veri Gitmemektedir.
Kdv1 Beyannamesinde “Kredi Kartı İle Tahsil Edilen Teslim Ve Hizmetlerin Kdv Dahil Karşılığını Teşkil Eden Bedel Kısmı ” 0 olduğunda xml’e veri olarak yazması sağlandı.
108 WINERP-77878 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Hesap Kartları
Muhasebe Hesap Planı Hareketlerde Ters Kayıt Hareketinde Değiştir Seçeneğinin Gelmemesi Sağlanmalıdır
Muhasebe hesap planı üzerinden ulaşılan muhasebe hareketleri ekranında, ters kayıt işlemi ile oluşmuş fişlerin üzerinde değiştirme seçeneğinin gelmemesi sağlanmıştır.
109 WINERP-77896 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Masraf Merkezi Kartları
Genel Dağıtım Şablonlarında Masraf Merkezi Seçilemiyor
Genel dağıtım şablonlarında masraf merkezlerinin üç noktadan seçimi yapılamıyordu, hata düzeltilerek seçilebilmesi sağlanmıştır.
110 WINERP-57018 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Manuel Tahsil Fişi Girildiğinde Kasa Hesabı Fiş İçerisinde Birden Fazla Seçilemiyor Fakat Muhasebeleştirme İşlemlerinden Toplu Muhasebeleştirme Yapıldığında Mahsup Fişinde Kasa Hesabı Birden Fazla Satırda Seçilmiş Olarak Geliyor.
Tahsil/ Tediye fişinde birden fazla ‘Kasa Hesabı’ kullanılabilmesi sağlanmıştır. Bunun için Genel Muhasebe Parametrelerine “Tahsil/ Tediye fişlerinde birden fazla kasa hesabı kullanılsın = Evet/ Hayır” seçeneği eklenmiştir ve ‘Evet’ seçilmesi durumunda muhasebe hesap kartına eklenen ‘Kasa Hesabı’ kutucuğu da işaretli olması durumunda birden fazla kasa hesabı seçilebilmektedir.
111 WINERP-78359 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
İhracat Operasyon Fişleri Muhasebeleştirilirken İşlem Döviz Kuru Değiştiğinde Filtresi Yerel Para Birimi Tutarları Güncellenecek Seçildiğinde Mahsup Fişine Yalnızca Cari Hesaba Ait Muhasebe Kodu Geliyor
İhracat operasyon fişi muhasebeleştirme işlemi “İşlem Döviz Kuru Değiştiğinde=Yerel Para Birimi Tutarları Güncellenecek” seçeneği ile yapıldığında malzemeye ait muhasebe kodu gelmiyordu, düzeltildi.
112 WINERP-79301 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Mahsup Fişi F9-Fatura Girişi Ekranında Seçilen Hesap Şahıs Firması Olduğunda TC Kimlik No Bilgisi Listelenmemektedir.
Mahsup fişi içerisinden açılan F9 fatura girişi ekranına “TC Kimlik No” alanı eklenmiştir. Seçilen hesap sahıs firması olduğunda TC kimlik numarasının tüm satırlara set edilmesi sağlanmıştır.
113 WINERP-79342 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebe Tediye İşlemleri Toplu Olarak Muhasebeleştirme Yapılıp Muhasebe Fişine Değiştir İle Girildiğinde Alacak Hesap Tutarlarında Sadece En Üstteki Hesabın Tutarı Değiştirilebiliyor
Kasadan eklenen Tediye/ Tahsil fişlerinin toplu muhasebeleştirilmesi sonucu oluşan muhasebe fişinde kasa hesabına ait ilk satırın tutarı değiştirilebiliyordu, tüm kasa hesabı satırlarının tutarlarının değiştirilmesi sağlanmıştır.
114 WINERP-9832 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Genel Muhasebe
alt alt Hesap Durumları – İki Tarih Arası Mizan
İki tarih arası mizan raporunda hesap seviyesi filtresinde detaylı filtre kullanıldığında alt toplam listelenmiyor.
İki tarih arası mizan raporunda hesap seviyesi filtresinde detaylı filtre kullanıldığında alt toplam listelenmiyordu, düzeltildi.
115 WINERP-77970 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
USYS
alt alt Yönetim – Kullanıcılar
Kullanıcı Yetkilerinden Satış Faturaları Barkod Yaz Yetkisi Kaldırıldığında Satış Siparişleri Barkod Yaz Yetkisi De Kapanıyor
Kullanıcı yetkilerinden Satış Faturaları için “Barkod Yaz” yetkisi kaldırıldığında satış siparişleri için de “Barkod Yaz” yetkisi kapanıyordu, düzeltildi.
116 WINERP-78866 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri – Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Sistem İşletmenine İngilizce Girildiğinde ; Banka Fişleri İçin Listelenen Zorunlu Alanlarda 101 Numaralı “Document No(Belge Numarası)” Kayıt Kolonu “Line” , 151 Numaralı Aux.Code(Özel Kod) Kayıt Kolonu “Header” Olarak Listelenmelidir.
Zorunlu alanlar – Banka Fişleri için başlık bölümünde listelenen “Aux.Code(Özel Kod)” alanının kodu ‘101’ ve satır bölümünde listelenen “Document No(Belge Numarası)” alanının kodu ‘151’ olarak güncellenmiştir.
117 WINERP-77763 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Navigator
alt alt Malzeme Fonksiyonları – STCALC
STCALC Fonksiyonu ile FSC filtresi değer döndürmüyor
STCALC fonksiyonunda, FSC filtresi içerisinde (i) karakteri kullanıldığında sonuç döndürmüyordu, düzeltildi.
118 WINERP-9526 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Navigator
alt alt Fatura Fonksiyonları – INVCALC
INVCALC fonskiyonunda satır indirimleri toplamı değer getirmemektedir.
INVCALC fonksiyonunda satır indirimleri toplamı değer getirmiyordu, düzeltildi.
119 WINERP-19440 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (içeri)
Xml İle Aktarılan Senet İade Bordrosuna Bağlı Borç Dekontuna Yetki Kodu Ve Özel Kod Gelmiyor.
Müşteriye senet iade bordrosu xml ile içeri alınması sonucunda,iade sonucu oluşan borç dekontu içerisine özel kod ve yetki kodu alanları gelmiyordu,düzeltildi.
120 WINERP-31436 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (içeri)
Cari Hesap Fişleri “Veri Aktarımı(Dışarı)” “Güncellenenler Aktarılacaktır” İle Diğer Firmaya İkinci Kez Aktarıldığında İlgili Fiş İçin Değişiklik Oluşuyor Ancak Fiş Borç Takibe Birden Fazla Kere Yansıyor.
Veri Aktarımı Dışarı işlemi ile aktarılan cari hesap fişleri farklı bir firmada içeri alındıktan sonra,kaynak firmada fişler değiştirilip “Güncellenenler Aktarılacaktır” seçeneği ile tekrar dışarı atılıp,hedef firmada tekrar içeri alınmak istendiğinde fişler borç takip ekranına mükerrer yansıyordu, hata düzeltilerek ilgili fişin güncellenmesi sağlandı.
121 WINERP-63144 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (içeri)
Veri Aktarımı İçeri İşlemi İle Sabit Kıymet Hareketleri Aktarımında Dönemsel Amortisman Bilgisi Aktarılamıyor.
Veri aktarımı içeri işlemi ile sabit kıymet hareketleri aktarımında dönemsel amortisman bilgisi aktarılamıyordu, aktarımı sağlandı.
122 WINERP-73695 Tiger3Enterprise
TigerWingsEnterprise
Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (içeri)
Üretim Reçetesine Revizyon Değişikliği Yapılıp Xml Aktarımı İle Mühendislik Değişikliği Dışarı Alınıp Tekrar İçeri Alındığında Reçete Detaylarındaki İş İstasyonu Silinmiş Oluyor
Üretim reçetesine revizyon değişikliği yapılıp xml aktarımı ile mühendislik değişikliği dışarı alınıp tekrar içeri alındığında reçete detaylarındaki iş istasyonu aktarılmıyordu, düzeltildi.
123 WINERP-10012 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Araçlar
alt alt Kullanıcı İzleme Raporu
Kullanıcı İzleme Raporu Excel’e Alındığında Format Bozuk Geliyor.
Kullanıcı İzleme Raporu excel olarak alındığında alanlar hatalı oluşuyordu,düzeltildi.
124 WINERP-78155 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Yardım
alt alt Dizin
International Setlerde (Yeni Arayüz) Programa Hangi Dil Seçeneği ile Girilirse Girilsin F1 ( Help ) Penceresi Türkçe Açılıyor , Türkçe Haricindeki Dil İle Giriş Yapıldığında F1 (Help) İngilizce Olarak Açılmalı.
Türkçe harici kullanımlarda F1 help menüsünün ingilizce gelmesi sağlandı.
125 WINERP-77884 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Üst Menü (ikonlar)
Cari Hesap Toplamları İşleminde Detaylı Filtre İle 100 den Fazla Cari Hesap Seçildiğinde “Range Check Error” Hatası Alınıyor
Cari Hesap Toplamları bakım işlemi filtrelerinde yer alan Cari Hesap Kodu filtresinde detaylı filtre seçeneği ile 100’den fazla kayıt seçilip, işlem çalıştırılğında “Range Check Error” hatası alınıyordu, hata düzeltilerek detaylı filtre seçeneği ile 200’e kadar cari seçilebilmesi ve işlemin çalışması sağlanmıştır.
126 WINERP-9735 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Üst Menü (ikonlar)
alt alt Yönetici Konsolu
Yönetici konsolunda ,en çok satılan mallar panelinde “Bugün /Bu hafta / Bu Ay tarihlerine göre değerler güncellenmiyor.
Yönetici konsolunda, en çok satılan mallar panelinde “Bugün /Bu hafta / Bu Ay tarihlerine göre değerlerin güncellenmesi sağlanmıştır.
127 WINERP-20081 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış
Skonsol2.exe’de Dövizli Satış İşleminde Satıra İndirim Yapılamamaktadır.
Skonsol’da işlem dövizli satış işlemlerinde tutar olarak eklenilen indirim satırlarının dövizli tutarları boş geliyordu, hata düzeltilerek işlem dövizli satış işlemlerinde tutar indirim girildiğinde , indirimin dövizli tutar alanlarına yansıması sağlanmıştır.
128 WINTLS-7202 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Faturaya Sipariş Hareketi Aktar Seçeneği İle Sipariş Satırları Karışık Olarak Aktarıldığında Fatura Tasarımında Gruplama Bölümü Çalışmıyor.
Fatura içerisine karışık sıra ile sipariş hareketi aktarıldığında form tasarımı içerisindeki gruplama özelliği hatalı çalışıyordu,düzeltildi.
129 WINTLS-5800 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Sistemdeki herhangi bir rapor filtre verilmeden bir kez döküm alınıp rapor tamamlanmadan rapor kapatılıp , filtre ekranı kapatılmadan tekrar filtre verilerek döküm alındığında verilen filtreyi dikkate almadan tüm kayıtları listeliyor.
Sistem üzerinden rapor alınırken rapor tamamlanmadan işlem kesilip, filtre ekranı kapatılmadan yeni filtre verildiğinde , verilen filtreyi dikkate almadan ilk çalıştırılan filtrelere göre raporlar listeleme yapıyordu, hata düzeltilerek, yeni filtrelerin dikkate alınarak raporların çalışması sağlanmıştır.
130 WINTLS-7209 START
Logostart Ürününde, Lisans Bilgileri Penceresi Açılmıyor.
Start ürününde Lisans Bilgileri penceresi açılmıyordu,düzeltildi.
131 WINTLS-6984 Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Rapor Üretici Raporlarında WITH Komutu Kullanarak Rapor Üretmek İstenildiğinde Incorrect Syntax Hatası Veriyor
Rapor üretici raporlarında “WITH” komutu kullanılmak istenildiğinde “Incorrect Syntax Near” hatası alınıyordu, hata düzeltilerek “WITH” komutunun kullanılabilmesi sağlanmıştır.
132 WINTLS-7113 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Satış Siparişleri Hareket Dökümü;Tarih Aralığı Verilerek Pivot Tablo Formatında Çalıştırıldığında , Toplam Kayıt Sayısı 2000 Ve Üzeri Olduğu Durumlarda “Invalid Argument To Date Encode” Hatası Alınıyor.
Satış Siparişleri Hareketleri Dökümü Raporu farklı takvim türü kullanılarak pivot tablo olarak alındığında kayıt sayısına istinaden hata alınıyordu,düzeltildi.
133 WINTLS-7200 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Tiger Wings Web uygulaması belirli süre hareketsiz kaldıktan sonra program otomatik kapandığında Appcrash hatası alınıyor.
Tiger Wings web kullanımlarında belirli süre hareketsiz kaldıktan sonra timeout olurken hata alınıyordu,düzeltildi.
134 WINTLS-7305 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Tiger Wings Web Uygulamasında,İki tarih arası mizan ekrana alınıp yazdırıldığında ya da yazıcı seçilerek yazdırıldığında ekranda görünen sağ taraftaki bilgiler eksik geliyor.
Wings yazdırma ekranında kağıt seçim alanına “Kullanıcı Tanımlı” seçeneği eklenerek A4 formatına uymayan ancak A4 kağıt kullanılarak yazdırılan raporların düzgün olarak yazdırılabilmesi sağlandı.

Not: Tasarıma bağlı olarak soldaki yazıların tamamının çıkmaması durumunda yazdırma ekranında (printer ayar ekranı) margins:custom seçiminden ayarlama yapılarak tamamının yazdırması sağlanabilir.

135 WINTLS-7302 GO 3
Tiger3
Tiger3Enterprise
TigerWings
​TigerWingsEnterprise
Tiger Wingste Muhasebe Kodları Kullanım Dışı Yapılan Fiş Kopyalandığında Web Uygulaması Donuyor
Tiger Wings ürünü web üzerinden kullanıldığı durumda uyarı mesajları fiş altında kalıyordu, düzeltildi.


Saygılarımızla,

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.