E-DEFTER SAKLAMA HİZMETİ KAPSAMINDA 2.62.00.00 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER

E-DEFTER SAKLAMA HİZMETİ KAPSAMINDA 2.62.00.00 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER

E-DEFTER SAKLAMA HİZMETİ KAPSAMINDA 2.62.00.00 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER

1- Sistem İşletmeni Firma tanımları , E-DEVLET > E-DEFTER tab’ındaki “YEDEKLEME” ibaresi “e-Defter Saklama Hizmeti” olarak değiştirilmiş ve öndeğer olarak işaretli gelmesi sağlanmıştır.

2- Ticari sistem yönetimi e-Defter parametrelerindeki “e-Defter Otomatik Yedekleme ” ibaresi “e-Defter Otomatik Saklama Hizmeti Çalışsın” olarak değiştirilmiş olup ve öndeğer olarak ‘Evet’ gelmesi sağlanmıştır. Bu sayede defterleriniz otomatik olarak eLogo Sistemlerinde saklanabilecektir.

3- e-Defter ekranına “Onaylı Berat İndirildi” butonunun altında “Defter Saklama” butonu eklenmiştir. e-Defterleriniz onaylı berat indirildi durumuna geldiğinde, ‘Defter Saklama’ butonu aktif hale gelecek olup, saklama işlemi gerçekleştiğinde buton metni “Başarıyla Saklandı” olarak güncellenecektir.

4- “Yedekleme Durumu” kolonunun adı ” Saklama Durumu” olarak değiştirilmiştir.5- ‘Saklama Durumu’ kolonundaki seçenekler aşağıdaki şekilde güncellenmiştir. 1. Entegratöre Gönderilmedi (Henüz saklama işlemi yapılmadı. İlgili dönem seçilerek Defter Saklama butonuna basılmalıdır.) 2. Entegratöre İşlendi /Saklama işlemi sıraya alındı (Saklama emri alınmış olup, işlem devam etmektedir.) 3. Yedeklenemedi / Saklanamadı (Defter Saklamasında hata alınmış olupğ tekrar denenmesi gerekmektedir.) 4. Yedeklendi/ Başarıyla Saklandı (İlgili dönem defteriniz eLogo sunucularında başarı ile saklanmıştır.)

E-DEFTER SAKLAMA HİZMETİ KAPSAMINDA 2.62.00.00 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER

6- e-Defter oluşturulup GİB’e Gönderildikten sonra gözüken ekran uyarıları e-Defter Saklamaya yönlendirecek şekilde güncellenmiştir. 6.1 – Kullanıcı tarafından e-Defter modülüne girildiğinde, son eklenen dosyalar için saklama işlemi yapılmamış ise, uyarı verilmesi sağlanmıştır.

6.2 – Kullanıcı e-defter dosyalarını oluşturup sistem üzerinden ‘GİB’ten onaylı berat indir’ işlemi yaptığında , eğer otomatik saklama aktif değilse “10 yıl boyunca güvenle sakla” mesajı verilerek saklama hizmetine yönlendirme sağlanmıştır.

6.3 – “Sakla” butonuna basıldığında Firma Tanımlarında yet alan ‘Entegretör Bilgileri’ boş, eksik veya hatalıysa firma tanımlarına yönlendirme mesajı verilmesi sağlanmıştır.

6.4 – Kullanıcı bilgilerini hatırlamayan kullanıcılarımız için ‘Sistem İşletmeni’ entegratör bilgilerine ‘Şifremi Unuttum’ butonu eklenerek efatura.elogo.com.tr/Account/ForgotPassword yönlendirilmesi ile şifre yenilemeleri için yönlendirme sağlanmıştır.

6.5 – Entegratör bilgileri dolu fakat otomatik saklama parametresi kapalı olan kullanıcılarımız için, saklama hizmetinin otomatik yapılabileğini hatırlatan uyarı mesajı eklenmiş ve, otomatik saklamaya yönlendirme sağlanmıştır.

6.6 – Saklama işlemi tamamlanan kullanıcıların kolay bir şekilde durum sorgulama yapabilmesi için ana ekrana “Durum Sorgula” butonu eklenmiştir. Kullanıcı hem sağ tuş seçeneklerinde hem de ana ekrandaki durum sorgula butonu ile entegratöre gönderilmiş olan dosyaların kontrol edebilmektedir. Dosyalar entegratöre yüklemiş ve hata yoksa , e-Defter’in ana ekranında yer alan “Saklama Durumu” alanı “Başarıyla Saklandı” olarak güncellenmektedir. 6.7- Otomatik saklama işlemini aktif edilmedikçeilgili uyarılar e-defterler GİB’ten onaylı berat indir işlemi yapıldığında tekrar verilecek. Otomatik saklama yönlendirmesi sağlanacaktır.

6.8 – Entegratör bilgileri dolu ve otomatik saklama parametresi açık olan kullanıcıların oluşturdukları e-Defterler otomatik olarak eLogo sunucularında saklanacaktır. Yukarıdaki uyarıların tekrar çıkmayacaktır. 6.9 – Entegratöre gönderilen e-Defter dosyaları https://efatura.elogo.com.tr/ portal adresine entegratör kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra, üst menüde yer alana e-Saklama > e-Defter Saklama sayfası üzerinden kontrol edilebilmektedir.

7. e-Defter saklama hizmetiyle her 1 Mb için 1,5 kontör harcayarak e-Defterlerinizi 10 yıl boyunca saklayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Detayı bilgi almak ve hizmetten yararlanmak için Logo iş ortağınız ile iletişime geçebilir, satis@elogo.com.tr’ye mail atabilirsiniz.

E-DEFTER SAKLAMA HİZMETİ KAPSAMINDA 2.62.00.00 VERSİYONUNDAKİ YENİLİKLER hakkında geniş bilgi almak için 0850 840 36 38 nolu kurumsal destek hattımızdan arayabilirsiniz.Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.