İşyeri Aracı No 000 ile 999 Arasında Bir Değer Olmalıdır

İşyeri Aracı No 000 ile 999 Arasında Bir Değer Olmalıdır hatasının çözümüne ait yazımızı sizinle paylaşacağız.

İşyeri Aracı No 000 ile 999 Arasında Bir Değer Olmalıdır hatasını neden alırız?

Aylık pirim ve hizmet belgesi alındığında ” hatalı kayıt üretilmiştir ” uyarısı alındığında programın üst menülerinde İZLE-SEÇENEKLER altında Geçici veri kataloğu kısmında tanımlanan dosya yolundan ilgili klasöre gidilir.
İlgili klasöre gidildiğinde HATA.TXT dosyası oluştuğu gözükecektir.
Dosya açıldığında ilgili uyarı burada görülecektir.
Bu hataya neden olan eksiklik iş yeri tanımında sgk numarası kısmındaki aracı kurum numarasının eksik olmasıdır.

İş yeri aracı kurum numarası nasıl girilir?

iş yeri aracı kurum numarası girebilmek için öncelikle programın kurulu olduğu klasöre gidilir. BordroPlusSys bulunarak sağ tuş yönetici olarak çalıştır denir. Dosya – Kurumlar sekmesinde ilgili kuruma sağ tuş değiştir ile girilmelidir. İş yeri sekmesi altında SSK NO kısımında ilk 21 karakter iş yeri numarasını ifade eder. 22 ve 23’üncü karakter kontrol numarasını, son üç karakter ise aracı numarasını ifade eder.Firma taşeron firma ise taşeron numarası yoksa ilgili alan 000 olarak girilmelidir. Bu işlemler sonunda program kapatılıp tekrar açılmalıdır. Tekrar aylık hizmet bildirgesi vermek istediğimizde aynı hatanın karşımıza çıkmadığını göreceğiz.

Logo ürün yelpazesine ait Logo Start, Logo Go3 , Logo Tiger3 , Logo Bordro, Logo E-fatura, Logo E-defter ile ilgili tüm sorunlarınıza ait çözümleri bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Evosas ailesi olarak siz değerli iş ortaklarımıza en uygun ve en hızlı çözümü sunmaktayız. Bünyemizde bulunan muhasebe uzmanları ve yazılım uzmanları ile tam bir iş birliği halinde en kaliteli çözümleri üretmekteyiz. Bizlere kurumsal destek hattımız olan 0850 840 36 38 ve whatsapp destek hattımız olan 0555 564 08 70 nolu numaralardan ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM İÇİN TIKLABir cevap yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.