Logo Appcrash Hatası Nasıl Çözülür

Logo Appcrash Hatası Nasıl Çözülür? Bu yazımızda bu hatanın nedeni nedir, soruna yönelik çözümleri yazacağız.

Logo Appcrash hatası nedir?

Program açılırken; Administrator çalışmayı durdurdu yada APPCRACH hatası alınıyor ise alınan hata genellikle;

Logo Appcrash hatası çözümü nedir?

– Virüs programı yada güvenlik duvarı kaynaklı olabilir, devre dışı bırakılıp kontrol edilmeli.


Bilgisayarlarımızda kullanmış olduğumuz virüs programları zaman zaman kullanmış olduğumuz programların çalışmasını engelleyebilir bu engelleme sonunda kullanmış olduğumuz programda APPCRASH hatası alabiliriz. Bu şekilde yaşanacak bir hata da öncelikle virüs programı hizmetini durduralım ya da kullanmış olduğumuz virüs programına muhasebe programımızı güvenilir program olarak tanıtalım.

– Lengine2 üzerindeki SSL sertifika ile ilgili bir durum olabilir, Lengine2 üzerindeki SSL sertifika manuel yüklenmeli.

– Sorun terminallerde yaşanıyor ise sürücü yada klasör yetkisi ile ilgili bir sorun olabilir, ilgili klasöre yetki verilmeli ve sürücü ataması değiştirilerek kontrol edilebilir.

Kullanmış olduğumuz muhasebe programı server üzerinde bir hata vermiyor, hata sadece terminal üzerinde yaşanıyorsa server üzerinde ilgili kurulum klasörüne erişim yetkilerine bakılabilir. Terminaller bu klasöre erişmede tam yetkili olmalıdır.

– Uygulama exe’si ve Lengine1 üzerinde uygumluluk modu xp sp2 yada sp3 yapılarak kontrol edilebilir.


Kullanmış olduğumuz Logo muhasebe programı versiyonu eski sürüm ise veya ilgili bilgisayarımız üzerinde kurulu olan işletim sistemi güncel bir işletim sistemi değilse bu hatayı alabilir. Bu durumda program kısa yolu üzerinde sağ tuş dosya konumunda aç diyerek programın kurulu olduğu dosyaya ulaşabilir, buradan da uygulama exe’si veya LMAINENG2 dosyası uyumluluk modunu xpsp2 yada sp3 yaparak deneyebiliriz.

– Sorun uyumluluk modundan yada windows veri yürütme engelleme özelliğinden kaynaklanıyor olabilir, bilgisayarın özelliklerinde performans ayarlarında veri yürütme engelleme (DEP) devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu çözüm için öncelikle

  1. Bilgisayarıma sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın

2. Sol taraftaki menüden “Gelişmiş sistem ayarları” seçeneğine tıklayın3. Sistem Özellikleri adlı bir pencere açılacak ve “Gelişmiş” kısmında olduğumuzdan emin olalım

4). Gelişmiş bölümünden “Performans” kısmındaki “Ayarlar” seçeneğine tıklayın

logo appcrash hatası nasıl çözülür

5.Performans Seçenekleri adlı yeni bir pencere açıldıktan sonra “Veri Yürütme Engellemesi” bölümüne tıklayın

logo appcrash hatası nasıl çözülür


6. “Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç: ” seçeneğinin başındaki yuvarlağa tıklayın ve alt taraftaki “Ekle” seçeneğine tıklayın


7) Buradan hata veren LMAINENG2 uygulamamızı bulup Tamam diyerek çıkıyoruz ve Performans Seçenekleri ekranındaki Uygula butonuna basıp çıkıyoruz ve hata giderilmiştir.

Sorun devam ettiği takdirde bizlere ulaşabilirsiniz.1 Yorum

  • Ahmet Bera Ertaş

    Bende mcafee uygulaması vardı ekranımda aynı app crash uyarısı geliyordu bende uygulamayı silmeye çalıştım silemeyince internettten silme progamı indirip sildim ama yine app crash geldi dediğiniz yöntemi ıuıygulamak istedim ama uyuglamayı eklemek istedim ama uygulama olmadığı için ekelyemdim lütfen yardım edin

Bir cevap yazın