Logo Bordro Versiyon Güncelleme 4.84

Logo Bordro Versiyon Güncelleme 4.84

Sürümde Yer Alan Yenilikler

Sıra NoTanımAçıklama
1Rapor tasarımları içerisinde toplu olarak tablo kolonları silinip, satırda listelenen kolonların toplu olarak tablo kolonlarına eklenebilmesi talebiKullanıcı rapor tasarımında, sağ tuş “Alanları Tabloya Aktar”  ve  tasarımın üst kısmına  “Alanları Tabloya Aktar” butonu eklenmesi sağlanmıştır.
2Ar-Ge ücret bildirim raporuna Ar-Ge yasası %100 olan personelin yansıması talebiAr-Ge statüsü, %100 filtresi varsayılan olarak işaretsiz gelmesi sağlanmıştır.
3Özel sağlık sigortasının GİB’ in belirlediği standartlara göre hesaplanması talebiAyarlar>parametreler>bordro parametreleri>diğer parametreler ekranına ”Özel sigorta istisnaları : GİB (Şahıs+Hayat)- Brüt (Bireysel+ Şahıs eski) ve GİB (Şahıs+Hayat)- Net (Bireysel+ Şahıs eski)” seçenekleri eklenmiştir.
4Doğum veya Askerlik borçlanmalarının bordroya yansıtılabilmesi talebiAskerlik ve doğum borçlanması ile ilgili tanım ve hesaplamaların yapılması sağlanmıştır. Video için tıklayınız.
5Eyt amacıyla statü değişikliği olan bir sicilde işten çıkış kayıtlarında çıkış bilgileri sekmesinin eklenmesi talebiKanuni değişiklik ile çıkış yapılan sicillerde, sicil yönetimi>kayıtlar>işten çıkış kayıtlarında yer alan personele tıklanıldığında açılan ekranda bordro bilgileri sekmesinin yanında çıkış bilgileri sekmesinin oluşturulması sağlanmıştır. Bu sekme üzerinden kıdem/ihbar tazminatı hesaplatılabilecektir. Video için tıklayınız.

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

Sıra NoTanımAçıklama
1Bordroda ücretli kets uygulaması ile dışa aktarım işleminde açılan pencere yol bilgisinin gelmesi talebiKets ile dışarı aktarım yapılırken yol bilgisinin gelmesi sağlanmıştır.
2Toplu tabilik düzenleme işlemi ile “5510 öncelikli (%5)” seçiminin atama kaydının yapılması talebiToplu tabilik düzenleme ile 5510 öncelikli (%5) işaretlenerek değişiklik yapıldığında aynı tarihli hem atama hem de kanuni değişiklik kaydı eklenmesi sağlanmıştır.
3Ücret Yönetimi >Raporlar>Toplu İhbar Tazminatı raporunun tamamlanmadan sonlandırılabilmesi talebiÜcret Yönetimi >Raporlar>Toplu İhbar Tazminatı raporunun tamamlanmadan sonlandırılabilmesi sağlanmıştır.
4Nüfus bilgileri dökümü Excel dosyası olarak raporlandığında aile bireylerine ait doğum tarihi bilgisinin doğru listelenmesi talebiNüfus bilgileri dökümü Excel dosyası olarak raporlandığında aile bireylerine ait doğum tarihinin doğru listelenmesi sağlanmıştır.
5Saatlik brüt ücret alan sicile işveren hissesi %100 gelir vergisine tabi oranı ise %0 olan bir ek kesinti tanımlandığında mesai net tutarının doğru hesaplanması talebiSaatlik brüt ücret alan çalışana, işveren hissesi %100, gelir vergisine tabi oranı ise %0 olan bir ek kesinti tanımlandığında mesai net tutarının doğru olarak hesaplanması sağlanmıştır.
6İhbar tazminatı raporundaki detay bilgiler alanındaki verilerin doğru hesaplanması talebiİşten çıkış kaydı üzerinden ihbar tazminatı alınırken “Detay:Evet” filtresi ile rapor alındığında tutarların doğru basılması sağlanmıştır.
7Bordro Parametresi “Günlük Brüt Ücret Hesaplama Şekli – SGK Eksik Gün Hesaplama Şekli Ayın Gün Sayısı Üzerinden / 30 Gün Üzerinden” olarak seçildiğinden toplam çalışma gün bilgisinin doğru gelmesi talebiBordro Parametresi “Günlük Brüt Ücret Hesaplama Şekli – SGK Eksik Gün Hesaplama Şekli Ayın Gün Sayısı Üzerinden / 30 Gün Üzerinden” olarak seçildiğinden toplam çalışma gün bilgisinin doğru gelmesi  sağlanmıştır.
8Net ücret alan ve devreden sgk’sı olan sicillerde yemek yardımı verildiğinde net istihkakın doğru çıkması talebiNet ücret alan personellerin puantajında geçmiş dönemlerden gelen devreden SGK matrahı ve yemek yardımı olması durumunda net istihkak satırının doğru hesaplanması sağlanmıştır.
9Aylık prim ve hizmet belgesinde aynı SGK numarasına sahip işyerleri filtresi Tek sayfa seçildiğinde uyarı alınmaması talebiAylık prim ve hizmet belgesinde aynı SGK numarasına sahip işyerleri filtresi Tek sayfa seçildiğinde uyarı alınmaması sağlanmıştır.


Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.