Logo devir işlemi nasıl yapılır?

Logo devir işlemi nasıl yapılır? sorusuna cevap vermeden önce devir işlemi nedir onu açıklayalım sizlere.

Devir işlemi nedir?

Muhasebe sürekliliği olan ve bu süreklilik içinde dönemleri olan bir sistemdir. Kullanmış olduğumuz muhasebe programları dönemsel olduğu gibi firma bazlı da devam edebilmektedir. Hatta bazı firmalarımız dönem bağımsız çalışarak bu dönemleri ve firmaları ortadan kaldırmaktadır.Bu durumda firma aynı firma içinde geçmişe yönelik tüm hareketleri tek alanda görebilmektedir. Alacağı raporlarda ilgili firmaya ait tarih aralığını kullanması gerekecektir.

Devir İşlemi Ne Zaman Yapılır?

Devir işlemi ilgili dönem kapanıp yeni dönem açılacağı zaman yapılır. Sadece ön muhasebe devir işlemi yapılacaksa bu Aralık son hafta Ocak ilk hafta uygun olacaktır. İlgili muhasebe programında genel muhasebe tutuluyorsa muhasebe devir işlemi için kurumlar vergisi beklenebilir.

Devir İşlemi İçin Bir Hazırlık Gerekli mi?

Devir işlemi dönemi gelmeden firmalarımızı özellikle mutabakat konusunda uyarmaktayız. Çalışılan cariler ile yıl sonu mutabakatı yapmalarını ve devir öncesi gerekli düzeltmeleri yapmalarını önermekteyiz. Ayrıca stok tutan firmalarımız devir öncesi stok sayımı yapmaları gerekir. Envanter sayımları bir sonraki seneye stok miktarlarını sağlıklı aktarılması konusunda önem taşımaktadır.

Devir İşlemini Ben Yapabilir miyim?

Logo devir işlemini kullanıcılar kendi yapabilir fakat devir esnasında girilmesi gereken her parametre çok fazla önem taşıdığı için hata yapma oranı yüksektir. Kullanıcılar zaman zaman profesyonel destek almadan yaptıkları bu işlemde çok fazla veri kaybı yaşayabilmektedir. Bu tarz veri kayıpları yaşamamak için devir işlemleri konusunda uzman, bünyesinde muhasebe uzmanları olan firmamızdan uygun fiyatlarla yardım alabilirsiniz.

Logo Devir İşlemini Yapmadan Önce Nasıl Bir Çalışma Yapıyorsunuz?

Firmamız siz değerli iş ortaklarına bu konuda yardım etmeden önce devir öncesi analizini yapmaktadır. Devir öncesi kapanması gereken hareketler ve yarım kalan işlemlerin tamamlanması konusunda çalışma yapar. Mali veriler konusunda eksiklikler tamamlandıktan sonra verisel güvenlik açısından tam yedekleme yapılır. Yedekleme işlemi sizler için ücretsiz yapılmakta olup,verilerinizi saklamanıza yardımcı olur.

Devir İçin Ne Yapmak Gerekir?

Devir işlemi için erken kayıt kampanyamızdan yararlanabilir böylelikle hem uzaman ekibimizle güvenilir bir devir çalışması yapmış olur, hem de maliyetlerinizi azaltmış olursunuz.

İLETİŞİM İÇİN  0850 840 36 38Bir cevap yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.