Logo Farklı Döviz Türlerine Ait Kasalarda Virman

Farklı Döviz Türlerine Ait Kasalarda Virman işlemi yapacağız.

2.60 Versiyonu ile kasa kartında hareketlerde döviz türü değiştirilmeyecek seçili olsa dahi farklı döviz türleri arasında kasa virman işlemi yapılabilir.2.60.00 versiyonu öncesinde farklı döviz türleri arasında virman yapılabilmesi için kasa kartında hareketlerde “döviz türü değiştirilmeyecek” seçeneğinin işaretli olmaması gerekiyordu. Ancak 2.60.00.00 versiyonu ile kasa kartı tanımında işaretli olsa dahi Finans Parametrelerine “Virman İşleminde Hareketlerde Döviz Türü Değiştirilemeyecek İşareti Dikkate Alınsın” parametresi eklenmiştir. Bu parametre hayır seçilmesi durumunda döviz türü farklı olan ve hareketlerde döviz türü değiştirilmeyecek seçeneği işaretli olan kasalar arası virman işlemi yapılabilmesi sağlanmıştır.

Virman işleminde fiş içerisinde tutar alanından F9 menüde bulunan döviz girişi işlemi ile istenilen dövizli tutar girişi yapılır. Böylece kaynak kasadan virman yapılacak kasanın döviz türüne göre tutar bilgisi görüntülenir.

Bu işlem muhasebeleştiğinde ilgili mahsup fişi dövizli borç ve dövizli alacak satırında her kasanın kendi döviz türü üzerinden tutar listelenir.Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.