Logo Silinen Kayıtları Geri Getirme

Logo Silinen Kayıtları Geri Getirme işlemi tüm kullanıcıların merak ettiği işlem türüdür. Bu yazımızda aslında bir kaç ufak ayarlama ile kullanmış olduğunuz Logo Muhasebe Programında yanlışlıkla silinen kayıtları nasıl görebileceğimizi sizlere anlatmış olacağız.

Logo Silinen Kayıtları Geri Getirme

Kayıt Revizyon Takibi

Kayıt revizyon takip sistemi ile, program bölümlerinden kaydedilen tanım ve işlemler üzerinde yapılacak değişiklik ve çıkarma işlemleri tarihçeleri ile izlenir. Silinen işlemlere tekrar ulaşılarak kayıt geri alınır, gerekli güncellemeler yapılarak kaydedilir. Revizyon takibi malzeme ve cari hesap tanımları ile, malzeme fişleri, satış ve satınalma fiş faturaları, muhasebe fişleri, cari hesap fişleri, banka işlemleri, kasa işlemleri ve çek/senet işlemleri için yapılmaktadır.

Kayıt revizyon takip sistemi özelliğinin kullanılması durumunda, takip işleminin yapılacağı firma, ilgili firma tanımlanırken belirlenir. Firma tanımı Detaylar seçeneğinde Çalışma Bilgileri sayfasında Kayıtlar için Revizyon Takibi seçeneği yer almaktadır. Bu seçenek işaretlenerek kayıtlar için revizyon takibinin yapılacağı ve tarihçe tutulacağı belirlenir.

Revizyon takibinin hangi işlemler için yapılacağı parametrelere bağlı olarak çalışır. Revizyon takibi yapılacak kayıtlar, Diğer İşlemler program bölümünde Çalışma Bilgileri menüsü altında yer alan Kayıt Revizyon Takibi seçeneği ile belirlenir.

Revizyon takibinin yapılacağı kayıtların seçimi için aşağıdaki seçenekler kullanılır:

  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Malzeme İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Satınalma İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Satış Dağıtım İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Cari Hesap Kartları
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Muhasebe İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Cari Hesap İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Banka İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Kasa İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Çek/Senet İşlemleri
  • Kayıt Revizyon Takibi Yapılacak Talep İşlemleri

Seçilen başlık altında yer alan fiş türlerinden revizyon takibi yapılacak olanlar “Ekle” seçeneği ile “Seçilenler” bölümüne aktarılır. Fiş türlerinin tümü için takip yapılacaksa “Hepsini Ekle” seçeneği kullanılır.

Malzemeler, Cari Hesaplar, Malzeme Fişleri, Sipariş, İrsaliye, Fatura, Muhasebe Fişleri, Cari Hesap Fişleri, Banka Fişleri, Kasa İşlemleri ve Çek/Senet Bordroları Listeleri’nde (browser) yetkisi olan kullanıcılar için sağ fare tuşu menüsünde Silinen Kayıtlar ve Değişiklik Tarihçesi seçenekleri yer alır. Bu seçenekler kullanılarak silinen ve değişiklik yapılan kayıtlar kullanıcı ve zaman bilgileri ile izlenir.

Silinen Kayıtlar seçeneği ile, silinen kayıtlara ulaşılır. Siline Kayıtlar penceresinde yer alan “Değiştir” ve “Çıkar” seçenekleri ile kayıt üzerinde işlem yapılır. “Değiştir” seçeneği ile silinen kayıt ekrana getirilerek bilgilerinde değişiklik yapılarak kaydedilir.

Değişiklik Tarihçesi seçeneği ile kayıt üzerinde yapılan değişiklikler kullanıcı ve zaman bilgileri ile listelenir. Değişiklik Tarihçesi listesinde yer alan “Değiştir” seçeneği ile kayıt bilgilerinde değişiklik yapılabilir. Değişiklik yapılan revizyon kaydı “Çıkar” seçeneği ile tarihçe kayıtlarından silinir. 

“Çıkar” ve “Değiştir” işlemleri yetkiye bağlıdır.

Çek/senet bordroları üzerinde yer alan Silinen Kayıtlar ve Değişiklik Tarihçesi seçenekleri sadece silinen kayıtları ve üzerinde değişiklik yapılan kayıtları inceleme amaçlıdır. Kayıtlar “İncele” modunda açılır; yeni kayıt eklemek ve değişiklik yapmak söz konusu değildir.

Ücretsiz destek için 0850 840 36 38 / whatsapp destek hattımız için 0555 564 08 70Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.