Logo versiyon değişikliği

Logo versiyon değişikliği nedir sorusuna cevap vereceğimiz bu yazımızda, değişiklik nasıl yapılır? gerekli midir? sorularını cevaplayalım.

Logo versiyon değişikliği nedir?

Versiyon değişikliği Logo Yazılım tarafından çıkarılan her üç haftalık zaman aralıklarında çıkarılan güncellemelerinin kullanmış olduğumuz muhasebe programı üzerinde uygulanmasıdır. Peki bu versiyon değişiklikleri nasıl yapılır ? Öncelikle daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi ürünümüze ait LEM güncel olmalıdır. Bunun için Logo Yazılım tarafından belirlenen güncellenme bedeli ödenmelidir. Logo Yazılıma ait ftp://download.logo.com.tr/ internet sayfası üzerinde yayınlanan versiyon dosyalarını bilgisayarımıza indirerek ilgili versiyon değişikliğini yapabiliriz. Bu versiyon değişiklikleri teknik bilgi gerektirdiği için profesyonel destek almanızı önemle önermekteyiz. Bunun için bizimle iletişime geçebilir uygun fiyat imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Yine de işlemi yapmak isterseniz öncelikle bize uygun versiyonu part şeklinde bilgisayarımıza indirmeliyiz. İnen part dosyalarını bilgisayarımız üzerinde birleştirdikten sonra güncelleme işlemine geçebiliriz. Bu işlemi yapmadan önce yedek almanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Versiyon klasörü içindeki .exe dosyası çalıştırıldığında ilgili sihirbaza ileri diyerek devam edebiliriz. Kurulum bittikten sonra sys üzerinden tablo güncellemeleri yapılır ve böylelikle güncel versiyonu kullanmaya başlayabiliriz.

Logo versiyon değişikliği neden gereklidir?

Kullanmış olduğumuz program ne olursa olsun yazılım tarafını güncel tutmamız aslında zorunludur. Bunun en büyük nedeni muhasebe sürecinin durağan bir süreç olmamasından kaynaklanır. Kullanmış olduğumuz programın hem mevzuata uygun hem de teknik olarak sorunsuz olması isteniyorsa güncel versiyonu takip etmemiz gereklidir.

Logo Tiger ERP Çözümleri ve Logo GO3 2.61 Sürüm İçeriği 21 Ekim 2019

Bu yazımızda 2.61 versiyonuna ait güncelleme bilgilerini paylaşacağız.

WINERP-85733
Malzeme Hareket Aktarım İşlemi ile Bir Malzemenin Hareketi Diğer Malzemeye Aktarılırken Ana Malzemeye Ait Fiyat Kartlarının da Aktarılmasının Sağlanması Malzeme hareket aktarımı işleminde fiyat kartlarının aktarılıp aktarılmaması parametreye bağlanmıştır. Malzeme yönetim parametrelerine “Malzeme Hareket Aktarımında Aktarılmayacak İşlemler: Fiyat Kartları” parametresi eklenmiştir. Öndeğer boş gelecektir ve eskisi gibi çalışacaktır.

WINERP-85655
Satış Dağıtım Parametrelerine KDV Muafiyet Kontrolü Yapılacak İşlemler Seçeneğinin Eklenmesi Talebi Satış dağıtım parametrelerine öndeğer olarak sipariş, irsaliye ve faturanın seçili olarak geleceği “KDV Muafiyet Kontrolü Yapılacak İşlemler” isminde parametre eklenmiştir.

WINERP-85116
Start 3 Ürününde Kredi Kartı Geri Ödeme Planı Tanımlarında Öndeğer Onay Kutusu Talebi Start 3 ürününde kredi kartı geri ödeme planı tanımlarında öndeğer onay kutucuğu eklenmiştir.

WINERP-85028
Start 3 Ürününde Ctrl+F ile Liste Ekranlarında Arama Yapılırken “*” İle Arama Yapılabilmesi Talebi Start 3 Ürününde Ctrl+F ile arama ekranında “*” ile arama yapılabilmesi sağlanmıştır.

WINERP-84905 Gelir-Gider Tahakkuk İşleminin Satınalma Fatura Türünde Yapılabilmesinin Sağlanması Satınalma faturalarında hizmet türünde girilmiş satırlar için “Gelecek aylara ve yıllara ait gelir / gider tahakkuk” işlemlerinin sistem üzerinden yapılabilmesi sağlanmıştır. WINERP-84887 Cari Kart Kopyalandığında Kopyalanacak Alanlar Parametresine e-İş Kodu Seçeneğinin Eklenmesi Talebi “Cari Kart Kopyalandığında Kopyalanacak Alanlar” listesine “e-İş Kodu” parametresi eklenerek, cari hesap kartı kopyalandığında e-İş kodu bilgisinin kopyalanması sağlanmıştır.

WINERP-84852 1703/27103 Kapsamında Hesaplanan İşsizlik Fonunca Karşılanacak Olan İşsizlik Priminin Muhasebeleştirilmesi 17103/27103 kapsamında hesaplanan işsizlik fonunca karşılanacak olan işsizlik primi için muhasebe bağlantı kodları hesaplama seçeneklerine “P58: 17103/17103 işsizlik fonunca karşılanacak olan işsizlik primi” seçeneği eklenerek muhasebeleştirilmesi sağlanmıştır.

Devamı için aşağıdaki .pdf dosyasını inceleyebilirsiniz.

İletişim için kurumsal destek hattımız 0850 840 36 38 ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın