Muhasebe kursu araştırırken nelere dikkat etmek gerekir?

Muhasebe kursu araştırırken nelere dikkat etmek gerekir?

Muhasebe kursu araştırırken nelere dikkat etmek gerekir?

Sevgili arkadaşlar öncelikle belirtmek gerekir ki muhasebe mesleği hayat boyu öğrenmeyi gerektiren bir meslek. Bu nedenle temelleri sağlam atılan bu yapının geleceği de sağlam olacaktır. Eğitim araştırması yapan arkadaşlarda en çok gördüğümüz eksiklik, ne yazık ki muhasebe mesleğini tam olarak tanımamaları ve işlevini bilmemeleri. Ticari kar amacı güden dershaneler nedeniyle kişiler yanlış bir yönlendirilmeye maruz kalmakta.

Yanlış yönlendirilen arkadaşlardan bize gelen bazı sorular?

Örnek vermek gerekirse: Birden fazla program öğretiyor musunuz? Sertifika veriyor musunuz? gibi sorular en çok karşılaştığımız sorular. Şunu belirtmek gerekir ki bütün programlar aslında birbirinin kopyasıdır. Menülerindeki farklılık sizleri asla yanıltmasın. Bu nedenle önceliğinizi ve dikkatinizi bir programa verirseniz bu meslekte daha kısa sürede uzmanlaşır ve işe girme süreciniz daha hızlı olur. Muhasebe departmanına çalışma arkadaşı bakan bir firma için sizin aldığınız sertifikanın hiçbir anlamı olmayacaktır zira işe alım sürecinde dahi sizden uygulama yapmanızı isteyeceklerdir. Bu bilgiler ışığında öncelikle şunu kesin bir bilgi olarak size sunabiliriz ki öğrenmeniz gereken program tek olmalı ve ülkemizde en çok tercih edilen program olmalıdır.

Toplu şekilde alacağım eğitim muhasebe mesleği için yeterli olur mu?

Arkadaşlar unutulmamalıdır ki ülkemizde en çok tercih edilen meslek muhasebe mesleğidir.İş bulma konusunda sağlamış olduğu avantaj nedeniyle birçok insan kendi asıl mesleğini bırakıp muhasebe öğrenmektedir.Peki tercih sebebi olduğu kadar bizlere gerçekten iş bulma konusunda avantaj sağlayan bir meslek mi? Arkadaşlar muhasebe mesleği gerçekten bizlere sektörde iş bulma konusunda avantajlar sağlar fakat her meslekte olduğu gibi bu meslekte de en iyi olanlar başarılı olur. Peki o kadar rakip içinden bizim sıyrılmamız kolay mı? Arkadaşlar toplu eğitimlerde ne yazık ki bu çok mümkün olmamakta. Nedenine gelecek olursak. Gözünüzde canlandırın lütfen 20 kişilik bir sınıfta her yaştan ve her eğitim düzeyinde insanın olduğu ortamda sizce kaliteli bir eğitim almanız mümkün mü? Muhasebe mesleği = uygulamalı öğrenimdir. Peki böyle bir ortamda gerçekten uygulama yapmak mümkün mü?Bir cevap yazın