Soap Request Failed Hatası Logo Lisans Yenileme

Soap Request Failed Hatası Logo Lisans Yenileme hatasına yönelik çözüm için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Logo yazılım ürün yelpazesinden bir ürün kullanıyorsanız en çok karşılaştığınız uyarılardan bir tanesi de lisans yenileme uyarısıdır. Program aslında lisans yenileme işlemini kendisi yapmakta olup kullanıcının bu konuda ekstra bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Logo lisans yenileme işlemini zaman zaman ihtiyaç duymaktadır. Bu süreçte program lisans yenileme işlemini kendisi yapamaz ise hata verecek ve geri sayım şeklinde bu işlemi sizden yapmanızı isteyecektir.

Logo lisans yenileme işlemi nasıl yapılır yazımızda lisans yenileme işlemi nasıl yapılır yazmıştık.

Lisans yenileme işlemini yaparken zaman zaman hatalarla karşılaşabiliriz. Bu hataların en başında ise Soap Request Failed hatası gelir. Bu hata ilgili erp programınızın Logo yazılım lisans sunucularına ulaşamadığı için karşınıza çıkar.

Bu hatayı gördüğünüz an yapmanız gereken ise,

Soap Request Failed Hatası Logo Lisans Yenileme Hata Çözümü

Öncelikle bilgisayarınızda güvenlik duvarı var ise kapatmanızı önerebiliriz. Daha sonra ise bilgisayarınızın işletim sitemine bakabilirsiniz. Windows xp ve server 2000-2003 işletim sistemlerinde bu hatayı almanız çok normal olup işletim sisteminizi yükseltmeniz de sorunu çözecektir.

Windows güvenlik duvarı kaldırmanız bazen yeterli olmayabilir bu durumda şirketinize ait özel bir güvenlik duvarı var ise güvenlik ayarları tekrar yapılanmasını sağlayabilirseniz.

Soap Request Failed Hatası Logo Lisans Yenileme hatasına yönelik ikinci bir çözüm ise kullanmış olduğunun işletim sisteminin versiyonunun kontrolü olduğunu söylemiştik.

Bilindiği üzere;
Microsoft, Windows XP için 12 yıl boyunca destek sundu. Ancak artık, yeni ve harika deneyimler sunabilmek için donanım ve yazılım iş ortaklarımızla birlikte kaynaklarımızı daha yeni teknolojilere yatırma zamanımız geldi. Bundan dolayı, Windows XP için bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olan otomatik güncellemeler dahil teknik yardım artık sunulmamaktadır.

Bununla birlikte Windows server 2000 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız var ise lisans yenileme yaparsanız Soap Request Failed Hatası almanız çok normal olacaktır. Bu durumda işletim sistemlerinizi güncel versiyonlara çıkarmanız zorunluluk olacaktır.

Sorunu çözemediğiniz takdirde bizlere ulaşabilir bizlerden bu konuda destek alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Uzman ekibimiz bu konuda sizlere destek verecektir.Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.