START DEMO KURULUMU VE AYARLARI

START DEMO KURULUMU VE AYARLARI HAKKINDA YAZIMIZ

START demo setinin çalışması için öncelikle bilgisayarda Microsoft Sql Server’ın kurulu olması gerekmektedir.Eğer mevcut değil ise aşağıdaki linklerden kurulum dosyası ve dökümanını indirerek kurulumu yapabilirsiniz: 
Link: {+}ftp://download.logo.com.tr/Windows/TOOLS/SQL_Kurulum/SQL_2012_EXPRESS/+  Sql kurulumu yapıldıktan sonra demo kurulumunu başlatabilirsiniz.Bunun için talebiniz sonucu size gönderilmiş ve aşağıda bir benzeri bulunan maildeki kurulum linkine tıklayarak START demo seti dosyalarını indireceğiniz adrese ulaşabilirsiniz. 

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, ilgili linkteki kurulum dosyaları birden çok parçaya ayrılarak yüklenmiş olup her bir parça, üzerine tıklanarak sırasıyla indirilmelidir. 

İndirme işlemi bittikten sonra bilgisiyarınıza indirilen kurulum dosyalarının tutulduğu klasöre giderek “LOGOSTART_Demo.part1.rar” dosyası üzerinde, sağ mouse-“Aç” seçeneği tıklanarak listelenen dosyalar içerisindeki “Setup.exe” çalıştırılmalıdır. 

Kurulum işlemi için

Setup.exe’nin çalıştırılması sonucu çıkan “Hoşgeldiniz” mesajının bulunduğu ekranda bir sonraki adıma geçmek için “İleri” butonuna tıklanmalıdır. 

Yükleme türü ekranında 2 seçenek yer almaktadır. Demo seti kurulumu için “Ürünü Kur” seçeneği işaretlenerek mail ile tarafınıza ulaştırılmış olan Lisans anahtarı kopyalanarak, sol alt köşedeki “Anahtarı Yapıştır” butonuyla manuel yazmaya gerek kalmadan otomatik yapıştırılabilir. Ve ileri tuşuna tıklanır. 

Kurulum türü seçilip ileri tuşuna tıklandıktan sonra, lisans sözleşmesinin şartlarını kabul ediyorum seçeneği işaretlenir ve ileri tuşuna tıklanır. İlgili sözleşme “Yazdır” butonu ile çıktı olarak alınabilmektedir.


“Hedef Konum Seç” ekranında START demo setinin yükleneceği klasör seçilmelidir. Öndeğer olarak programın yükleneceği klasör “C:\Program Files\LOGO\Logo Start” adı ile gelir. İstenirse bu klasör adı “Gözat” butonuna basılarak listeden mevcut klasörlerden birisi seçilerek değiştirilebilir. 

Programın yükleneceği klasörün seçimi yapıldıktan sonra programın yüklemeye hazır olduğuna dair bilgi içeren bir ekran açılmaktadır.Yükle butonuna basılarak yükleme işlemine geçilebilir.
Açılan “Aktivasyon” ekranında bir sonraki işlem adımı için “İleri” butonuna basılmalıdır. Sonrasında açılan “Müşteri Bilgileri” ekranında, Lisans anahtarı bölümünde kurulum esnasında girmiş olduğunuz demo setine ait lisans anahtarı bilgisi listelenecektir.Müşteri başlığının altına ise demo seti talep ederken girmiş olduğunuz bilgiler yansıyacaktır.Bir sonraki ekranda kurulum amacı olarak “Deneme” seçeneği işaretlenmelidir. Demo kurulumunu herhangi bir Logo yetkili iş ortağı yapıyor ise bilgi amaçlı olarak “Bayi Ünvanı” ve “Açıklama” alanına bilgi girebilir.Aksi durumda bu alanlar boş geçilerek “İleri” butonuna tıklanarak bir sonraki işlem adımına geçilir.Aşağıdaki ekranda da görüldüğü üzere yükleme ekranı karşınıza gelecek ve program dosyaları belirtilen klasör altında oluşacaktır. 

Son olarak aşağıdaki ekranda “Son” butonuna basılarak kurulum bitirilir.

PROGRAMA GİRİŞ

Program kurulumu gerçekleştirildikten sonra programın yüklü olduğu klasöre gidilerek “LOGOSTART.exe” dosyası “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneği ile çalıştırılmalıdır. Bu işlem sonrasında daha öncesinde kurulmuş olan Microsoft Sql Server’da oluşturulmuş olan “Sa” kullanıcısının şifresinin girilmesi gereken bir ekran açılmaktadır.Şifre girildikten sonra “Tamam” butonuna basıldığında otomatik olarak Sql’de LOGODEMODB
adında bir veritabanı oluşacaktır.

Programa ait data tabloların oluşturulması için aşağıdaki gibi bir ekran açılacak olup “Tamam” butonuna basılmalıdır. Ardından aşağıdaki resimde görüldüğü üzere programa giriş için gerekli olan kullanıcı kodu ve şifresinin olduğu bir bilgi ekranı açılacak olup, “Tamam” butonuna basılarak program giriş ekranının açılması sağlanır. “Standart hizmet kartları oluşturmak istiyor musunuz” sorusuna “Tamam” ya da “Vazgeç” şeklinde cevap verilerek sonraki işlem adımına geçilir. Bir önceki ekranda bize verilmiş olan kullanıcı şifresi, aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi şifre bölümüne girildiğinde START programı açılacaktır. 
Not:Demo setlerinin kullanım süresi 1 aydır.Ayrıca en fazla 100’er kayıt girilebilmektedir.

START DEMO KURULUMU VE AYARLARI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN 0850 840 36 38Bir cevap yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.