The Expiration Date of Your License Has Arrived

The expiration date of your license has arrived. You need to renew your license key. Please, contact 

Bu yazımızda Logo kullanıcılarının zaman zaman karşılaştığı The expiration date of your license has arrived. You need to renew your license key. Please, contact  hatasının nedenlerini ve bu hataya ait çözümleri paylaşacağız.

The expiration date of your license has arrived. You need to renew your license key. Please, contact  hatası neden olur ?

Uygulamalarımızın çalıştırıldığı bilgisayarın tarihinin ileri veya geri alınarak değiştirilmesi durumunda “Lisans hatası ” mesajı ile karşılmaktadır. Çözüm önerilerini bu makalede bulabilirsiniz.

Mesajın nedeni çalışılan bilgisayarda işletim sisteminin tarihinin değiştirilmiş olmasıdır. İşletim sisteminde tarih değiştirildiğinde programın koruma modülü bu değişikliği programın koruma sistemine yapılmış bir saldırı olarak algılamakta ve buna izin vermemektedir. Sonuç olarak aşağıdaki mesaj ile karşılaşılmaktadır.

Çözüm için aşağıdaki işlem uygulanabilir. İşlem adımları sonuna kadar yapılmak zorunda değildir, sorun giderilemediyse işlem adımlarına devam edilmelidir.

Çözüm adımları :

1- Sorun yaşanan terminalde işletim sistemi tarihi düzeltilmelidir
Zaman zaman bilgisayarımıza ait saat ve tarih kendiliğinden değişmektedir. Bios pilinin eskimesi veya İnternet üzerinden farklı bir saat dilimine otomatik entegre olması bu soruna neden olan başlıca sebeplerdir. Bu hatayı aldığımızda saat ve tarih bilgimizi güncele çekmeliyiz.

2) Sorun yaşanan terminal yeniden başlatılmalıdır
Bilgisayarımızda yapmış olduğumuz değişiklikler bilgisayarın yeniden başlatılmasını gerektirir. Bu işlemi yapmaz isek yapmış olduğumuz değişiklikler aktif olmayacaktır.

3) Lisans sunucusunda lisans yenileme işlemi yapılmalıdır 
Program tarih ve saat değişikliği nedeniyle lisans hatası vermişti, tarih ve saati düzelttik hata muhtemel devam edecektir. Bu nedenle LİSANS YENİLEME İŞLEMİ yapmalıyız.

4) Lisans servisi durdurulup yeniden başlatılmalıdır
Logo sys’den lisans yenileme işlemini yaptıktan sonra Logo lisans servisini yeniden başlatmak uygun olacaktır. Bu işlem için bilgisayarımızın masaüstünde Bilgisayarım kısa yoluna sağ tuş yönet diyelim, gelen ekrandan HİZMETLER VE UYGULAMALAR seçeneğini seçelim, gelen ekranda HİZMETLER dedikten sonra gelen HİZMETLER listesinde Logo servisini bulup üzerinde sağ tuş YENİDEN BAŞLAT veya BAŞLAT diyelim. İşlem başarıyla tamamlandığında Logo açılacaktır.

Sorun devam ettiği takdirde bizlere ulaşabilirsiniz.Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.