The Message Expired WSSecurity Engine Invalid Timestamp The Security Semantics

The Message Expired WSSecurity Engine:Invalid Timestamp The Security Semantics Of The Message Have Expired hatası neden oluşur?

The Message Expired WSSecurity Engine Invalid Timestamp The Security Semantics Of The Message Have Expired Hatası Alınmaktadır.

Logo muhasebe programında e-defter modülü üzerinden oluşturulan defter ve beratları otomatik olarak ilgili uygulama üzerinden gönderilmek istendiğinde bu hatayı almaktayız.

İlgili hataya neden olan sebep ülkemizdeki yaz saati uygulaması olup JAVA üzerinden gönderilen e-defterin saat farkından dolayı bu hatayı vermesine neden olmaktadır.

Hata çözümü için ne yapmak gerekir?

Öncelikli olarak yapmamız gereken Logo muhasebe programınızın kurulu olduğu bilgisayar ile terminal arasında zaman farkı olup olmadığına bakmak olmalıdır. Zaman farkı yok ise defter vermeye çalıştığınız bilgisayarda JAVA programının güncelliğine ve birden fazla JAVA kurulu olup olmadığına bakılmalıdır. Birden fazla JAVA kurulu olması durumunda birini kaldırmak gerekir. Bu işlemleri yaptığınız halde sorun çözülmediyse LOGO FTP SİTESİ üzerinden LOGO JAVA TIME ZONE dosyasını bilgisayarınıza indirip JAVA programının kurulu olduğu klasör içine bu dosyaları ekleyebilir böylelikle JAVA saat sorununu halletmiş olursunuz.

Sorun devam ettiği takdirde bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.