Yevmiye ve Büyük Defter toplam borç ve alacak tutarları eşit olmadığından dosya oluşturulamadı.

Yevmiye ve Büyük Defter toplam borç ve alacak tutarları eşit olmadığından dosya oluşturulamadı uyarısı neden olur,çözümü için ne yapmak gerekir bu yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Yevmiye ve Büyük Defter toplam borç ve alacak tutarları eşit olmadığından dosya oluşturulamadı.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir E-defter ile birlikte çalışma hayatımıza birçok uyarı ve hata girmiş, bu uyarıda bunlardan biridir. E-defter ile birlikte oluşturulması ve yazdırılması mecburi olan defterlerden yevmiye ve kebir (büyük defter ) kağıt ortamında değilde online ortamda oluşturulur ve gönderilir. Oluşturulan bu defterler gönderme aşamasında birçok kontrolden geçer ve onay aldıktan sonra GİB tarafına gönderilir.
Bu hatalardan biri de muhasebe fişlerindeki rakam toplamları ile fiş toplamlarının tutarsızlığıdır. Böyle bir hata aldığımızda yapmamız gereken şey defter kontrol raporundaki hata alan fişi bulup çıkarıp tekrar eklemek olacaktır. Bazen ne yazık ki bu hatayı alan fişi programımız göstermemektedir. Bu durumda yapmamız gereken bizlere ulaşabilir gerekli sorgularla daha kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Sorununuz devam ediyorsa bizlere ulaşabilir destek alabilirsiniz.

Kurumsal destek hattımız : 0850 840 36 38Bir yanıt yazın

Konuşmaya başla
Merhaba,
Bize whatsapp destek hattından yazarak bilgi alabilirsiniz.